Plzeň: Hromadná doprava směřuje k plně bezbariérovému provozu

20. 9. 2020 17:15

Ve vozovém parku Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) již více než rok nejsou jiné než bezbariérové autobusy a trolejbusy. Nově se k nim přidávají téměř všechny tramvaje.

Plzeň: Hromadná doprava směřuje k plně bezbariérovému provozu
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

PMDP pravidelně obnovují vozový park, což přináší vedle lepší přístupnosti pro cestující se sníženou pohyblivostí také zvýšení komfortu a bezpečnosti. V současné době mají PMDP v pravidelném provozu celkem 51 tramvajových souprav, přičemž minimálně 46 z nich je vždy nízkopodlažních.

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20661 lidí

„Od září letošního roku garantujeme plně nízkopodlažní provoz nejen na všech trolejbusových a autobusových linkách, ale i na tramvajových linkách 1 a 2. O víkendech a svátcích zajišťujeme bezbariérovost na všech spojích MHD v Plzni,“ vysvětlil Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Poslední linkou, kde se bude ještě objevovat několik vysokopodlažních tramvají, zůstává linka 4. „Ta má ovšem velmi krátký interval, ve špičce tři minuty. PMDP zajistily, aby nejezdilo více vysokopodlažních souprav za sebou. Například lidé se sníženou pohyblivostí nebo maminky s kočárky si mohou tedy počkat nejpozději na následující spoj, který bude mít garantovanou nízkopodlažnost,“ doplnil René Vávro, mluvčí PMDP.

V případě dostatečných finančních prostředků směřují PMDP k úplné nízkopodlažnosti na všech spojích ke konci příštího roku. Jedná se o výsledek 23letého úsilí, kdy PMDP pravidelně obnovují vozový park a pořizují výhradně nízkopodlažní vozidla. Tramvaje jsou nejpočetnějším a také nejdražším vozidlem městské hromadné dopravy v Plzni, mají také nejdelší životnost, v posledních letech se ale podařila významná modernizace. Díky tomu mají PMDP reálnou šanci stát se prvním českým městem, které má všechny tramvajové spoje bezbariérové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Vánoční strom bude letos z Nemanic

8:38 České Budějovice: Vánoční strom bude letos z Nemanic

Českobudějovické vánoční stromy bývají nejkrásnější v celé republice.