Plzeň: Lobezský park získal ocenění v soutěži Stavba roku 2019

25.10.2019 17:17

V celostátní soutěži Stavba roku 2019 získala obnova Lobezského parku cenu Asociace pro urbanismus a územní plánování. Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v pondělí 21. října v Betlémské kapli v Praze. Pro park je to další cena poté, co letos na jaře získal titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018 v kategorii Veřejná prostranství.

Plzeň: Lobezský park získal ocenění v soutěži Stavba roku 2019
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Lobezský park vznikl v roce 1935 v prostoru bývalého pískovcového lomu, jehož okolí po ukončení těžby zarostlo a bylo zdevastováno. V roce 2018 park prošel celkovou obnovou podle projektu Tomáše Rákose. Kromě opravy cest byla citlivě upravena zeleň, každá část porostů zohledňuje konfiguraci terénu, ekologické aspekty, místní mikroklima a funkčnost. Doplněn byl rovněž mobiliář.

Park byl veřejnosti předán v září loňského roku. Prostor začali využívat nejen obyvatelé z blízkého sídliště, ale i mateřské školy, sportovní kluby, matky s dětmi a senioři. „Množství návštěvníků potvrzuje správnost projektu, což je nejvyšším oceněním pro všechny, kteří se na obnově parku podíleli,“ doplnila Hana Hrdličková, vedoucí oddělení urbanistické zeleně Správy veřejného statku města Plzně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Pozitivní test na koronavirus zavřel školku

8:33 Jablonec nad Nisou: Pozitivní test na koronavirus zavřel školku

Jablonecká Mateřská škola U Pěti veverek v Arbesově ulici je od 1. července uzavřená. Důvodem je poz…