Plzeň: MO 1 odmítl pořizování videozáznamu jednání navržené Piráty

07.02.2019 21:49

Městský obvod 1 překvapivě odmítl pořizování videozáznamu jednání navržené Piráty, a to v době, kdy se videozáznamy stávají obvyklým doplňkem každého moderního zasedání. V Plzni chybí již jen na UMO 1 a UMO 4.

Plzeň: MO 1 odmítl pořizování videozáznamu jednání navržené Piráty
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Městský obvod 1 má přesně opačný názor. Jako důvod uvádějí nákladnost a nepotřebnost. To vyznívá jako zvláštní argument, jelikož statická kamera se dá pořídit již kolem 15 000 Kč. Zastupitelé jsou veřejně činnými osobami, a jako činitelé veřejnosti musí počítat s tím, že budou exponováni na veřejnosti.

"Považujeme to za útok  na informovanost občanů. Občané si zaslouží mít možnost sledovat zastupitelstvo, v případě nemoci či pracovní vytíženosti. Kolegům z hnutí ANO2011 a dalším zastupitelům, kteří byli proti našemu návrhu, doporučujeme zvážit na příští zasedání pořízení ochranné kukly. Disponujeme vlastní technikou a zastupitelstvo budeme na vlastní náklady nahrávat i živě přenášet na našich pirátských stránkách. Lidé by měli vědět, koho si zvolili a o čem se v obvodu jedná", doplnila  předkladatelka návrhu z pirátského klubu, Magdaléna Daňková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

21:17 Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

Město se zapojilo do výzvy Ministerstva životního prostředí, která je zaměřena na zlepšení funkčního…