Plzeň: Město spouští podnikatelské vouchery, inovace ve firmách podpoří dvěma miliony korun

03.06.2022 14:38 | Tisková zpráva

Plzeňské podnikatelské vouchery, tak zní název oblíbeného programu, který pomáhá začínajícím společnostem inovovat svůj produkt nebo proces a zvýšit tak jejich konkurenceschopnost na trhu. Město jej, skrze Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň, letos vyhlašuje již posedmé, přičemž vybraným firmám nabídne podporu v celkové výši až dva miliony korun. Zájemci mohou přihlášku odevzdat v září, do konce roku organizátoři zveřejní úspěšné žadatele.

Plzeň: Město spouští podnikatelské vouchery, inovace ve firmách podpoří dvěma miliony korun
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Podpora inovativních firem je pro nás velmi důležitá. Uvědomujeme si, že obzvláště počáteční investice mohou být pro řadu podnikatelů problém, ať už mají sebelepší nápad, který má potenciál na trhu uspět. Díky Plzeňským podnikatelským voucherům se mohou posunout dál, nabízíme jim propojení s výzkumnými kapacitami a uhrazení jejich služeb, které pomohou inovovat jejich produkt nebo proces. Takový podnik se stává konkurenceschopnější, nabízí služby odpovídající současným požadavkům a trendům, poskytuje kvalitní pracovní místa a samozřejmě pozitivně působí na prosperitu regionu. Programem prošlo za dobu jeho fungování na 60 projektů, které jsme podpořily částkou zhruba osm milionů korun,“ řekl radní města Plzně Vlastimil Gola, který má na starost oblast podnikání a Smart Cities.

Projektu se mohou zúčastnit společnosti, které mají sídlo nebo provozovnu v Plzeňské aglomeraci. Zapojit se mohou i nově založené, začínající firmy – právě ty jsou i bodově zvýhodněné. „Výše podpory jednotlivých projektů je stanovena na 200 tisíc korun. Maximální výše dotace je 75 % pro malé a střední firmy, pro velké firmy pak maximálně 40 %. Žádosti přijímáme v září, přičemž je třeba podotknout, že letos ji lze nově podat pouze elektronicky skrze portál dotace.plzen.eu. Úspěšní zájemci budou vyhlášeni do konce letošního roku, na čerpání dotace mají čas do konce září následujícího roku,“ uvedl Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Rybáři vyčistili Pávovský rybník

16:47 Jihlava: Rybáři vyčistili Pávovský rybník

Okolí nejnavštěvovanějších městských rybníků v Jihlavě je každoročně terčem stížností kvůli rozházen…