Plzeň: Nový návrh regenerace sídliště Bolevec se představí veřejnosti

23. 10. 2017 9:16

Zástupci Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně a Městského obvodu Plzeň 1 společně se zpracovatelem studie architektem Jiřím Zábranou představí veřejnosti nový návrh regenerace sídliště Bolevec. Setkání s občany se uskuteční v úterý 24. října 2017 od 17:30 hodin v aule 1. základní školy Plzeň v Západní ulici.

Plzeň: Nový návrh regenerace sídliště Bolevec se představí veřejnosti
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Setkání s veřejností se bude skládat z představení architektonické studie a poté bude následovat diskuze, během které se budou moct občané vyjadřovat k navrhovaným úpravám. Podněty ze strany veřejnosti budou zapracovány do výsledné studie regenerace sídliště Bolevec. Zájemci si mohou návrh již nyní prohlédnout na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně www.ukr.plzen.eu. Možnost vyjádřit svůj názor na regeneraci sídliště mají lidé až do 7. listopadu 2017, a to prostřednictvím elektronického formuláře na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně (www.ukr.plzen.eu). Dané připomínky budou též zohledněny při zpracování výsledného projektu.

Ilustrační mapka

Předkládaná studie regenerace sídliště řeší využití veřejných prostranství, strukturu pěších tras, zefektivnění parkování, navrhuje úpravy a rekonstrukci zeleně či regeneraci prostoru před 1. základní školou.

Cílem tohoto projektu je zkvalitnění bydlení na sídlišti Bolevec. Regenerace panelových sídlišť je dlouhodobým procesem obnovy, na němž spolupracuje Útvar koncepce a rozvoje města Plzně s jednotlivými městskými obvody. Zpracované dokumentace slouží městu a městským obvodům jako podklad pro rozhodování o postupných úpravách v území nebo pro podávání žádostí o dotace. Realizace navržených úprav jsou řešeny v závislosti na finančních možnostech jednotlivých městských obvodů a dostupných dotačních programech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Spot znojemského vinobraní získal zlato v soutěži Tourfilm 2020

21:10 Znojmo: Spot znojemského vinobraní získal zlato v soutěži Tourfilm 2020

Ze studia Videobrothers pochází za poslední roky všechny spoty Znojemského historického vinobraní, k…