Ten se setkání na radnici zúčastnil spolu s Františkem Pavlasem, ředitelem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. „Spolupráce s magistráty a krajem je základem,“ uvedl Drahoslav Ryba.
Podle primátora podporuje Plzeň profesionální hasiče každoročně zhruba třemi miliony korun na vybavení, obměněná technika poté putuje k dobrovolným hasičům. „Obrovská poklona tomu, jak jsou vybaveni, vycvičeni a jak fungují. Je to obrovská síla, velká pomoc,“ řekl k plzeňským dobrovolným hasičům František Pavlas. Podle něj je jejich přítomnost klíčová hlavně při povodních, větrných smrštích. Jedním z nových úkolů pro ně by podle Františka Pavlase mohlo být i jejich zapojení do preventivní činnosti zaměřené na základní školy. „Tomu se chci věnovat,“ uvedl. Po roce 1989 byla na školách zrušena branná výchova. Dostat zpět do povědomí dětí základní návyky v oblasti civilní ochrany se snaží Hasičský záchranný sbor České republiky, do jehož působnosti byla civilní ochrana svěřena v roce 2001. Podle Drahoslava Ryby se povedlo postupně začlenit část do rámcových vzdělávacích programů, téma je ale rozloženo do více předmětů. „Byl bych rád, aby vznikl na škole jeden předmět, který to bude zastřešovat,“ řekl Drahoslav Ryba. Hasičský záchranný sbor se věnuje i proškolování učitelů, dosud jej absolvovalo 23 tisíc pedagogů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV