Plzeň: Seminář Mladí a bezdomovci přiblížil žákům problematiku bezdomovectví

03.07.2017 14:22

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně ve spolupráci s organizací Jako doma, o.p.s. uspořádal v závěru školního roku pro žáky základních škol seminář na téma Mladí a bezdomovci. Podstatou semináře bylo přiblížit mladým lidem život, všední dny i trápení osob bez domova.

Plzeň: Seminář Mladí a bezdomovci přiblížil žákům problematiku bezdomovectví
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Lektoři poutavou formou popsali každodenní život lidí na ulici, ať již z hlediska hledání materiální či finanční pomoci, přístřeší, jídla, ale i možného přivýdělku. Práce ve skupinách pak ukázala i rozdílný pohled studentů na služby pro bezdomovce a způsob řešení jejich mnohdy nelehké životní situace.

„Jednalo se o pokračování projektu z minulého roku. Nabídku semináře prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně na téma Mladí a bezdomovci obdržely všechny základní školy na území města Plzně. Workshopy se následně uskutečnily na 2. základní škole a Masarykově základní škole. Vedením obou škol bych touto cestou chtěla poděkovat, že pro téma, diskutované z různých úhlů pohledu, poskytly prostor. Optimálním způsobem se tak už poněkolikáté propojují oba mé rezorty, kterými je školství a oblast sociálních věcí, a klíčové oblasti veřejného zájmu,“ konstatuje Eva Herinková, náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a sociálních věcí.

Těmito přednáškami odbor sociálních služeb magistrátu města pokračuje v naplňování opatření, které je zakotveno ve 2. Akčním plánu řešení bezdomovectví z podhledu sociálně-zdravotní péče na území města Plzně na léta 2017 – 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha: Magistrát otevřel svoje kontaktní místo pro bydlení. Pomůže občanům s řešením bytové nouze

11:40 Praha: Magistrát otevřel svoje kontaktní místo pro bydlení. Pomůže občanům s řešením bytové nouze

Magistrát hlavního města zprovoznil svoje kontaktní místo pro bydlení. Je určeno pro všechny obyvate…