Plzeň: Snímek o Loosových interiérech zvítězil v národní soutěži festivalu Tourfilm

10.05.2021 20:27

Propagační video s názvem Adolf Loos Plzeň: Vydejte se za osudy unikátních interiérů získalo hlavní cenu v národní soutěži Tourfilm 2021, kterou pořádá agentura CzechTourism. Promofilm, který do soutěže přihlásila městská organizace Plzeň – TURISMUS, obstál v konkurenci stovky tuzemských i zahraničních spotů propagujících Českou republiku a oslovil porotu, ve které zasedli mimo jiné i ředitel Febiofestu Kamil Spáčil a ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Plzeň: Snímek o Loosových interiérech zvítězil v národní soutěži festivalu Tourfilm
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Pro propagační spot jsme použili záběry z připravovaného, technicky výjimečného dokumentárního filmu Pohodlné století z produkce plzeňského studia Petrohrad,“ uvedla Anna Gaierová z Plzeň – TURISMUS. Připravovaný snímek mapuje příběhy plzeňských interiérů Adolfa Loose, jejich poválečnou historii i osudy původních obyvatel.

„Naše dosavadní propagační videa se soustředila především na architektonickou hodnotu interiérů. Chtěli jsme však potenciálním návštěvníkům ukázat, že za každým z Loosových plzeňských děl se skrývají i silné příběhy. Ty těmto luxusním prvorepublikovým bytům dodávají nezaměnitelnou atmosféru, kterou mohou návštěvníci zažít na vlastní kůži během pravidelných komentovaných prohlídek, které pořádáme,“ doplnila.

Vítězné video je možné zhlédnout ZDE.

V Plzni se dochovalo několik prvorepublikových realizací světoznámého architekta Adolfa Loose. Formou komentovaných prohlídek jsou návštěvníkům zpřístupněny tři Loosovy interiéry. Pravidelné prohlídky se konají každý pátek, sobotu a neděli. Několikrát do roka jsou navíc otevřeny i dvě dosud nezrekonstruované, a přesto unikátní Loosovy realizace.

Více informací i rezervaci vstupenek zájemci najdou na webových stránkách ZDE nebo ZDE. V současné době se však z důvodů epidemiologické situace prohlídky dočasně neorganizují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava přivítá na náměstí Lukáše Krpálka

17:59 Jihlava přivítá na náměstí Lukáše Krpálka

Ve čtvrtek 5. srpna od 15:00 do 16:00 hodin bude jihlavské Masarykovo náměstí patřit Lukáši Krpálkov…