Plzeň: Sobotní oslavy zahájila veselice v pivovaru

18.01.2015 10:12

Původní a stále živá pivovarská řemesla, staročeská veselice ukazující to pravé české, které svým věhlasem překračuje hranice země, speciální pivovarská pošta a atraktivní prohlídky návštěvnické trasy s ochutnávkou piva. Tak se, kromě jiných, Plzeňský Prazdroj zapojil do slavnostního otevření města evropské kultuře.

Plzeň: Sobotní oslavy zahájila veselice v pivovaru
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Na hlavním nádvoří mohou návštěvníci ochutnat pokrmy ze staročeské zabijačky, přihlížet pod ruce bednářům vytvářející pivovarský sud nebo poslat kamkoli do světa speciální pohlednici. V den, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, připravili organizátoři i doprovodný program. Kromě vystoupení plzeňského lidového souboru Mladina se mohou ti, co do pivovaru přijdou, těšit také na orchestr Péro za Kloboukem, Divadlo Studna, artistu Nového cirkusu nebo na pětičlennou plzeňskou skupinu Estela Fuego.

Zázemí poskytl Plzeňský Prazdroj prvním vzácným hostům, kteří na oslavu zavítali. Městští radní v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým se v secesním salonku setkali například s ministrem kultury Danielem Hermanem, europoslancem Jiřím Pospíšilem, některými poslanci Parlamentu a senátory nebo velvyslanci převážně z evropských zemí.

Už dopoledne mohli lidé v ulicích centra potkat některé z umělců, kteří se do programu zahajovacího ceremoniálu zapojili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: plzen.eu
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…