Plzeň: Sobotní oslavy zahájila veselice v pivovaru

18.01.2015 10:12

Původní a stále živá pivovarská řemesla, staročeská veselice ukazující to pravé české, které svým věhlasem překračuje hranice země, speciální pivovarská pošta a atraktivní prohlídky návštěvnické trasy s ochutnávkou piva. Tak se, kromě jiných, Plzeňský Prazdroj zapojil do slavnostního otevření města evropské kultuře.

Plzeň: Sobotní oslavy zahájila veselice v pivovaru
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Na hlavním nádvoří mohou návštěvníci ochutnat pokrmy ze staročeské zabijačky, přihlížet pod ruce bednářům vytvářející pivovarský sud nebo poslat kamkoli do světa speciální pohlednici. V den, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, připravili organizátoři i doprovodný program. Kromě vystoupení plzeňského lidového souboru Mladina se mohou ti, co do pivovaru přijdou, těšit také na orchestr Péro za Kloboukem, Divadlo Studna, artistu Nového cirkusu nebo na pětičlennou plzeňskou skupinu Estela Fuego.

Zázemí poskytl Plzeňský Prazdroj prvním vzácným hostům, kteří na oslavu zavítali. Městští radní v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým se v secesním salonku setkali například s ministrem kultury Danielem Hermanem, europoslancem Jiřím Pospíšilem, některými poslanci Parlamentu a senátory nebo velvyslanci převážně z evropských zemí.

Už dopoledne mohli lidé v ulicích centra potkat některé z umělců, kteří se do programu zahajovacího ceremoniálu zapojili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: plzen.eu

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Sochy se vrátí na budovu radnice

11:38 Šumperk: Sochy se vrátí na budovu radnice

Od čtvrtka 2. května do pátku 3. května 2019 bude probíhat na budově radnice plánované navrácení soc…