Plzeň: Studenti zdravotnických studií posilují hygienu i nemocnice

30.10.2020 20:27

Odběrová místa, call centra Krajské hygienické stanice, nemocnice – tam nyní pomáhají desítky studentů Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni. Zapojeni jsou studenti napříč obory a ročníky včetně prvních.

Plzeň: Studenti zdravotnických studií posilují hygienu i nemocnice
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Připraveno pomoct nyní je i celkem šedesát studentů, jejichž seznam poskytla fakulta Krajskému úřadu Plzeňského kraje, jenž jejich zapojení koordinuje. Dalších dvacet studentů zareagovalo na výzvu krajských nemocnic a okolo stovky studentů posílilo tým zdravotníků Fakultní nemocnice Plzeň.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17652 lidí

„Již v jarním období se naši studenti intenzivně dobrovolně zapojili do činnosti nemocnic nejen v Plzeňském kraji. Poté, co nás Krajský úřad Plzeňského kraje požádal o pomoc při zajišťování kompetentních osob na posílení činnosti odběrových míst a činnosti krajské hygienické stanice, jsme vyzvali naše studenty, aby se do činnosti zapojili, a obratem jich zareagovalo několik desítek,“ řekl děkan Fakulty zdravotnických studií Lukáš Štich.

Na studenty Fakulty zdravotnických studií se také vztahuje takzvaná pracovní povinnost, kterou jim ukládá usnesení vlády po dobu trvání nouzového stavu. Fakulta proto poskytla hejtmanství seznamy studentů dotčených tímto vládním nařízením. „Předali jsme na hejtmanství seznam téměř 300 studentů, který v současné chvíli doplňujeme ještě o informace o místě výkonu praxe, tak aby mohli být studenti v případě potřeby přidělováni právě na místa, kde vykonávají svoji praxi,“ vysvětluje proděkanka pro vnitřní a vnější vztahy Alena Lochmannová.

„Studenti se samozřejmě v rámci svého studia účastní také praktických cvičení, tak aby jejich pracovní činnost neohrozila ani jejich studium a nebyli znevýhodněni jako v jarním období. Teoretická výuka přitom probíhá v hybridní podobě, většinově se jedná o synchronní on-line výuku. Studenti jsou tak v tomto období velmi vytíženi, a o to více si vážíme jejich činnosti v tomto exponovaném období,“ připomněla proděkanka Alena Lochmannová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vitamínová podpora Jablonce pro opomíjené v první linii

6:34 Vitamínová podpora Jablonce pro opomíjené v první linii

Ředitelky devatenácti mateřských škol v Jablonci nad Nisou převzaly z rukou náměstka primátora pro h…