Plzeň: V Lochotínském parku přibyly nové ptačí budky

30.11.2020 6:32

Výsadbou stromů a keřů v jihovýchodní části u zoologické zahrady dokončilo město před několika týdny druhou etapu obnovy Lochotínského parku na Severním Předměstí. Nyní v parku přibylo 26 nových ptačích budek.

Plzeň: V Lochotínském parku přibyly nové ptačí budky
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Nechal je nainstalovat první plzeňský městský obvod, na jehož území park leží. Vedení obvodu tak reagovalo na přání svých obyvatel.

Z tohoto počtu je určeno 12 budek pro špačky, krutihlava, ale mohou zde sídlit sýkory či vrabci, dalších 12 ptačích obydlí je určeno hlavně pro sýkory a dvě pak pro létající savce. Všechny budky mají zvýšenou ochranu proti predátorům. Jsou také šetrně uchyceny tak, aby nepoškozovaly dřeviny a nepřekážely při pěstební péči.

Současná etapa obnovy parku, která navázala na tu první z roku 2015, se týkala revitalizace svahů a rovinatého prostoru poblíž zoologické zahrady. Kromě vysazení 60 nových stromů byla dokončena výstavba parkových cest, vzniklo dětské hřiště, přibyly nové lavičky k posezení, odpadkové koše na tříděný odpad a veřejné osvětlení. Část parku nad Lochotínským pavilonem bude upravena až po ukončení stavby retenční nádrže Vinice, nejdříve v polovině roku 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov má novou zastupitelku za SPD, stala se jí Irena Hanzlová

13:36 Přerov má novou zastupitelku za SPD, stala se jí Irena Hanzlová

Svého mandátu přerovského zastupitele se po dvou a půl letech vzdal Vladimír Pospíšil z SPD. Svou re…