Plzeň: V rámci Milostivého léta byly zastaveny desítky exekucí

20.03.2022 13:53 | Tisková zpráva

Zcela jedinečnou možnost získali lidé v exekuci díky zákonu, označovanému jako Milostivé léto. Město Plzeň chtělo pomoci občanům v této nepříznivé životní situaci, a proto oslovilo dopisy všech svých zhruba 1800 dlužníků. Základní dluh za nimi byl 82 milionů korun.

Plzeň: V rámci Milostivého léta byly zastaveny desítky exekucí
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Naším cílem bylo pomoci lidem, kteří tak dostali šanci znovu začít žít normální život. V oblasti bydlení jsme evidovali 594 dlužníků s částkou 67 milionů korun, jednalo se o dluhy vytvořené na nájemném postupně od roku 1990. Dále jsme měli 750 dlužníků v souvislosti s přenesenou působností, kdy vymáháme městskou policií udělené pokuty za jízdu na červenou, rychlou jízdu a podobně. V tomto případě se jednalo o částku kolem 10 milionů korun. Dále asi 450 lidí dlužilo kolem pěti milionů korun za poplatky za psa, platby městskému ústavu sociálních služeb, knihovně, správě hřbitovů, správě veřejného statku za odtahy aut a podobně,“ vysvětlil stav před Milostivým létem David Šlouf, náměstek pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem města.

Oblast bytová

V oblasti pohledávek bytového fondu města správce, kterým je Obytná zóna Sylván, a. s., obeslal celkem 451 dlužníků, u kterých bylo vedeno 748 exekucí.

„V oblasti správy městského bytového fondu exekutoři zastavili 71 exekucí vedených proti 93 dlužníkům. Celkem byla uhrazena jistina ve výši 3,5 milionu korun, během tříměsíční zákonné lhůty bylo na jistinu uhrazeno 1,4 milionu korun. Osvobození od placení veškerých dalších vymáhaných pohledávek přesahujících zaplacenou jistinu v exekučním řízení v rozsahu, v němž nebyly dosud uspokojeny, se týká pohledávek v celkové výši 39,9 milionu korun,“ uvedl náměstek David Šlouf.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Naše plácky se brzy otevřou

16:47 České Budějovice: Naše plácky se brzy otevřou

Se začátkem prázdnin dojde k velkému rozšíření otevírací doby na školních hřištích Náš plácek. Těch …