Plzeň opět přistoupí k podpoře svých občanů a místních firem

25. 10. 2020 15:58

Město Plzeň opět přistoupí k podpoře svých občanů a místních firem. Vedení krajské metropole tak rozhodlo vzhledem k nově vyhlášenému nouzovému stavu.

Plzeň opět přistoupí k podpoře svých občanů a místních firem
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Na rozdíl od jara ale nebudou schvalována speciální pravidla poskytnutí podpory, jakými byla, a vlastně stále ještě jsou, pravidla obsažená v Plzeňské protikoronavirové dvanáctce. Na podporu v druhé vlně město plánuje uvolnit několik desítek milionů korun.

„K poskytnutí podpory bude Plzeň přistupovat více individuálně, a to zejména proto, že tentokrát již stát vyhlašuje podpory v oblasti kultury, sportu a v oblasti nájmů. Domníváme se, že tato státní podpora pomůže minimálně v první fázi, a město by v některých případech mohlo navázat se svojí dotací,“ přiblížil primátor Martin Baxa.

Podle Davida Šloufa, radního pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem, dokázalo město Plzeň v podstatě srovnat propady v hospodaření u městem zřizovaných příspěvkových organizací a městem zakládaných společností. Realizovalo také podporu do oblasti sportu. „Nadále budeme zejména zajišťovat podporu neziskového sektoru v sociální oblasti. Zde cítíme největší nápor a považujeme za nezbytné v tomto pokračovat,“ uvedl David Šlouf.

Zdrojem financování aktuální „podzimní“ podpory jsou stále ještě volné finanční zdroje z původně alokovaných 250 milionů korun, jež městu Plzni zůstaly k dispozici jako nevyčerpané z „jarní“ podpory. „Předpokládáme, že na druhou vlnu budeme moci uvolnit několik desítek milionů korun,“ doplnil radní David Šlouf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Vedení města ruší diskriminační stavební uzávěru

14:48 Kladno: Vedení města ruší diskriminační stavební uzávěru

Stavební uzávěry již několik let zajišťují zamezení výstavby ubytoven pro celém správním území města…