Plzeň podepsala memoranda se sportovními akademiemi

25.02.2022 11:28 | Tisková zpráva

Zástupci Plzně, Plzeňského kraje, sportovních svazů a klubů podepsali ve středu 23. února v Obřadní síni plzeňské radnice memoranda v oblasti podpory mládežnických akademií v Plzni. Cílem akademií je rozvoj talentovaných malých sportovců v sedmi sportech. Uzavření memorand schválila Rada města Plzně. Plzeň se v memorandech mimo jiné zavazuje k pravidelné finanční podpoře akademií, kde je ve schváleném rozpočtu alokována částka 13 milionů korun.

Plzeň podepsala memoranda se sportovními akademiemi
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

Za město Plzeň se setkání zúčastnili primátor Pavel Šindelář a první náměstek Roman Zarzycký, za Plzeňský kraj hejtman Rudolf Špoták a náměstek hejtmana pro oblast školství a sport Vladimír Kroc. Za atletickou akademii předseda Atletického klubu Škoda Plzeň Miloslav Plašil, za fotbal Petr Žitek a Jaromír Hamouz z FC Viktoria Plzeň a Miloslav Vostrý z Nadačního fondu regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje, za házenou – DHC Plzeň Jan Šmrha, TALENT PLZEŇ – Pavel Drobil, Tomáš Černý. Hokej reprezentoval Martin Straka, předseda představenstva HOCKEY CLUB Plzeň 1929 a předseda správní rady Nadačního fondu Regionální plzeňské hokejové akademie, tenis Jan Hlaváček, předseda TK Slavia Plzeň a předseda správní rady Nadačního fondu Regionální plzeňské tenisové akademie, který také zastoupil RGA – regionální golfovou akademii a Jan Řehula, předseda Triatlon Plzeň.

„V oblasti sportu je pro nás stěžejní podporovat a rozvíjet mladé talenty, kteří reprezentují naše město na všech úrovních sportovních soutěží. Akademie mladým sportovcům vytváří ideální tréninkové zázemí s individuálním tréninkovým plánem, ale dbají i na jejich intelektuální rozvoj a vzdělávání. Cílem akademie je poskytnout takové zázemí s minimální finanční spoluúčastí rodičů,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostravský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v Moravskoslezském kraji

22:11 Ostravský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v Moravskoslezském kraji

Statutární město Ostrava uspělo v 10. ročníku soutěže Přívětivý úřad a již posedmé za sebou dosáhlo …