Plzeň pomůže dofinancovat hřiště pro pozemní hokejisty v Liticích

29. 12. 2018 19:44

Plzeň pomůže dofinancovat rekonstrukci hřiště pro pozemní hokej v Liticích, tamní tělovýchovné jednotě dodatečně poskytne částku 333 tisíc korun. Rozhodli o tom zastupitelé.

Plzeň pomůže dofinancovat hřiště pro pozemní hokejisty v Liticích
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Stejnou sumou přispěje také Městský obvod Plzeň 6 – Litice a Plzeňský kraj. Všechny tři subjekty tak rychle zareagovaly a podpoří jednotu, které na dokončení projektu za přibližně 17 milionů korun chybí zhruba milion korun.

„O finanční dopomoc při dokončení rekonstrukce sportoviště se na nás obrátil Oddíl pozemního hokeje TJ Plzeň – Litice. Ten letos v březnu získal z ministerstva školství dotaci ve výši 8,5 milionu korun, další peníze pak od města Plzně, což byly tři miliony korun, a další prostředky od kraje a obvodu. Z vlastních zdrojů se oddíl zavázal sehnat 2,2 milionu korun,“ přiblížil první náměstek primátora Roman Zarzycký, který má ve své gesci i oblast sportu.

Jednota dosud sehnala 1,14 milionu korun, kdy uspořádala veřejnou sbírku, spustila akci Kup si m2, získala prostředky od sponzorů a další. Nicméně stále jí chybí zhruba milion korun. „Vlastní možnosti členů jsou vyčerpané, zvýšení členských příspěvků již také nemůžeme zvolit. Půjčka, kterou má oddíl v záloze, pak velmi zkomplikuje chod v dalších letech. Proto prozatím hledáme jiná řešení,“ uvedl v žádosti o finanční podporu předseda oddílu Michal Hofrichter. Podle jeho slov se blíží konec celého projektu a nutnost jeho finálního dofinancování, jež se má uskutečnit do konce roku. „Město Plzeň se proto rozhodlo spolu s obvodem a krajem pomoci, aby oddíl nepřišel o dotaci a celý projekt bylo možné dokončit,“ dodal Roman Zarzycký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Rekonstrukce dalšího z kiosků na Pražském mostě je téměř u konce

14:51 Hradec Králové: Rekonstrukce dalšího z kiosků na Pražském mostě je téměř u konce

Dva kiosky na jižní straně Pražského mostu v centru Hradce Králové jsou již opravené, rekonstrukce t…