Plzeň spouští první fázi „proočkovací“ kampaně, cílí nyní zejména na seniory

22.02.2021 13:45 | Zprávy
autor: PV

Plzeň spouští první fázi kampaně, jež má podpořit občany při rozhodování nechat se očkovat proti covid-19. Nyní město cílí zejména na občany ve věku 70 a více let, pro než jsou určeny první dodávky vakcín v ČR.

Plzeň spouští první fázi „proočkovací“ kampaně, cílí nyní zejména na seniory
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Součástí kampaně je nový videospot, jehož tváří se stali manželé Šteifovi z Plzně, oba ve věku přes 90 let. Lidé spot uvidí na sociálních sítích i v regionální televizi, stejně tak si příběh manželů přečtou v tištených médiích.

„Manželé Šteifovi se do Fakultní nemocnice Plzeň pro první dávku vakcíny vypravili hned v prvních dnech zahájení očkování. Velmi jim děkuji za to, že se stali tváří naší kampaně, že nám pomohou ukázat, jak samotné očkování probíhá, jak je zorganizováno a děkuji jim i za to, že nám po pár dnech zprostředkovali své pocity. Plzeň chce být ‚proočkovacím‘ městem, jedině vakcína je podle mého názoru možností, jak se postupně vrátit zpět k běžnému životu,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„Kamera ve videospotu provází oba manžele z jejich bydliště do očkovacího centra ve Fakultní nemocnici Plzeň na Borech, snímá očkování i jejich návrat domů, poté je zachycuje i o několik dnů později. Lidé spot uvidí nejen na sociálních sítích, ale také v regionální televizi. Zájem o něj projevila i Fakultní nemocnice Plzeň, jež nám umožnila očkování natáčet,“ přiblížila vedoucí kanceláře primátora Běla Bakulová, jež má na starost „proočkovací“ kampaň města a stojí za nápadem na vznik spotu i jeho zajištěním.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.