Plzeň získá dotaci na nový přestupní uzel

12.11.2017 10:39 | Zprávy
autor: PV

Plzeň získá dotaci ve výši téměř 100 milionů korun na projekt Přestupní uzel Plzeň/Šumavská – autobusový terminál. Rozhodnutí o jejím poskytnutí obdrželo město v uplynulých dnech z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, prostředky jdou z Integrovaného regionálního operačního programu a ze státního rozpočtu.

Plzeň získá dotaci na nový přestupní uzel
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

V rámci projektu vznikne autobusový terminál Hlavní nádraží s deseti odjezdovými a devíti odstavnými stanovišti, obratiště pro trolejbusy. Novým druhým podchodem bude autobusový terminál přímo propojen s nástupišti železniční stanice Plzeň Hlavní nádraží. Součástí terminálu bude i parkoviště pro cestující a sociální zařízení pro řidiče i cestující.

„Dotace nám byla přiznána ve výši 99,99 milionu korun, což odpovídá 90 procentům z celkových způsobilých výdajů. Celkové způsobilé náklady projektu jsou 111,11 milionu korun, město Plzeň se tak na těchto způsobilých nákladech bude podílet částkou 11,11 milionu korun,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Jde o projekt zahrnutý do Strategie ITI, celkové náklady by se měly pohybovat kolem 160 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.