Plzeňský centrální obvod likviduje nepořádek po bezdomovcích

25.10.2017 10:45

Akce zaměřená na úklid míst, která byla poznamenána dlouhodobým pobytem osob bez domova, proběhla za účasti čtyř největších plzeňských obvodů, včetně jejich představitelů a primátora města Plzně Martina Zrzaveckého.

Plzeňský centrální obvod likviduje nepořádek po bezdomovcích
Foto: Plzeň 3
Popisek: Plzeňský centrální obvod likviduje nepořádek po bezdomovcích
reklama

Úklid se prováděl na celém území města Plzně, stranou tedy nezůstal ani plzeňský centrální obvod, za který se zúčastnil starosta Radislav Neubauer a místostarosta David Procházka. Do akce byli zapojeni pracovníci veřejné služby a veřejně prospěšných prací včetně služebního nákladního auta.

Lidem bez domova bylo nabídnuto zapojení do některých činností, například pomáhat v Plzni s úklidem, a také ubytování ve stavebních buňkách, a to za podmínky dodržování zákazu užívání psychotropních látek nebo pití alkoholu.

„Postižená místa byla předem vytipována strážníky Městské policie Plzeň a samotné hlídky pak zajišťovaly bezpečnost pracovníků, aby nedošlo k případným konfliktům,“ informuje starosta Radislav Neubauer.

Úklid probíhal například v Borské ulici za čerpací stanicí, na soutoku Radbuzy a Mže ve Štruncových sadech nebo pod železničním mostem v Lábkově ulici. Do připravených kontejnerů a nákladního auta byly v igelitových pytlích naloženy plastové odpady, papírové krabice, tlející zbytky jídla, špinavé deky, spacáky, aj.

„Uvedená místa, která nejenom hyzdila okolní prostředí, byla vyčištěna, protože představovala pro kolemjdoucí a místní obyvatele i určité zdravotní riziko, čemuž obsah skládky a zápach zcela nasvědčoval. V monitorování postižených míst a jejich likvidaci budeme pokračovat a ve spolupráci s majiteli pozemků chceme místa zabezpečit proti neoprávněnému vstupu,“ dodal místostarosta David Procházka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlapanice: Žádné masivní kácení se nechystá

10:41 Šlapanice: Žádné masivní kácení se nechystá

Město Šlapanice připravilo na základě požadavků občanů na bezpečné přecházení frekventované ulice Ná…