Pohádkový les Prahy 5 v Zahradě Kinských přilákal více než devět tisíc lidí

26.09.2018 16:01

Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v neděli 23. září i přes vytrvalý déšť nenechalo ujít více než devět tisíc lidí. Ti všichni na v Zahradě Kinských zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.

Pohádkový les Prahy 5 v Zahradě Kinských přilákal více než devět tisíc lidí
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit na Pohádkovém lese v Zahradě Kinských

Na kilometrové trase pod Petřínem na děti číhala nejrůznější strašidla z pohádkové říše. Děti u každého z nich museli plnit úkoly. Komu se podařilo vysvobodit z hadího zakletí krásnou princeznu? A kdo pomohl pirátovi najít ztracený poklad? Kdo zachránil lesního skřítka a kdo nasytil Ptáka Noha? Po splnění všech úkolů dostali malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání.

Návštěvníci se prostřednictvím zástupce starosty Martina Slabého seznamovali s projekty odboru správy veřejného prostranství a radní Jan Trojánek představil obecně prospěšnou společnost VIC. Návštěvníci se rovněž mohli seznámit i s činnosti příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP Praha 5), jejíž pracovnice jim např. změřily krevní tlak. Velký úspěch slavili pracovnice CSOP Praha 5 s výtvarnou dílničkou pro děti, ve které se děti zhotovovaly pavouky a náramky.

„Vzhledem k soustavnému dešti účast lidí několikanásobně předčila naše očekávání, jsme rádi, že se všichni i přes nepřízeň počasí dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného odpoledne. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ řekl redakci radní Petr Lachnit, který nad akcí převzal záštitu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třebíč: Revitalizace koupaliště Polanka začala

22:09 Třebíč: Revitalizace koupaliště Polanka začala

Zástupce zhotovitelské společnosti METROSTAV DIZ a místostarosta Třebíče Miloš Hrůza podepsali smlou…