Polička na Hrad!

05.01.2015 15:44

Národní památkový ústav a Správa Pražského hradu připravily v Jízdárně Pražského hradu výstavu „Hrady a zámky objevované a opěvované“ (do 15. 3. 2015).

Polička na Hrad!
Foto: wikipedia
Popisek: Polička.

Město Polička na tuto výstavu zapůjčilo kolekci obrazů mj. „Zahradní hostina Hohenemsů roku 1578“ (nejrozsáhlejší renesanční portrét v ČR, v délce 5,5 m, s 54 osobami) a „Rytířský turnaj ve Vatikánu roku 1565“. Kurátor výstavy se o obrazu hostiny vyjádřil: „Je to monument, váš obraz bude velkou ozdobou výstavy.“

„Vydán je i katalog, reprodukující naše obrazy. Celá tato prestižní akce mimořádně prospěje propagaci Poličky i jejich uměleckých sbírek. Pražané, turisté z celé republiky i zahraniční hosté se tak opět dozví o našem městě. Výstava představuje 600 špičkových exponátů z celé republiky – za pozornost stojí, že 5 z nich je z Poličky, 1 z muzea Moravská Třebová a jinak ze širokého okolí žádný (ani ze zámku UNESCO Litomyšl, ani z krajského muzea v Pardubicích),“ komentuje účast Poličky na výstavě ředitel muzea David Junek.

Navštivte i vy výstavu, kde na pozvánce stojí: „Správa Pražského hradu Vás zve na výstavu, jež Vám hrdostí zvedne bradu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: policka.org

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Státní zástupce zastavil trestní stíhání starosty Jaroslava Němce

17:58 Kroměříž: Státní zástupce zastavil trestní stíhání starosty Jaroslava Němce

Státní zástupce Radim Daňhel zastavil trestní stíhání starosty Kroměříže Jaroslava Němce. Vyhověl ta…