Potvrzeno: Semily a Jilemnice schválily Memorandum o spolupráci svých nemocnic

03.12.2015 21:17

Zachování dostupnosti zdravotní péče v regionu, udržení zaměstnanosti a v neposlední řadě také udržení nemocnice v majetku města bylo cílem mnoha jednání, která má za sebou vedení města Semily i vedení Nemocnice v Semilech v průběhu tohoto roku.

Potvrzeno: Semily a Jilemnice schválily Memorandum o spolupráci svých nemocnic
Foto: zivefirmy.cz
Popisek: Nemocnice v Semilech

Na jejich konci nyní stojí Memorandum o spolupráci Nemocnice v Semilech a Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici, které schválili zastupitelé obou jmenovaných měst. Vzájemná spolupráce nemocnic je podmíněna spojením obou nemocnic a podpořena spoluprací s Krajskou nemocnicí Liberec, a.s.

Lena Mlejnková, starostka města Semily: „Děkuji zastupitelům za jejich podporu a přístup k řešení budoucnosti Nemocnice v Semilech a věřím, že právě spojení s Masarykovou městskou nemocnicí v Jilemnici přinese semilské nemocnici tolik potřebné jistoty.“

Ing. Jana Čechová, starostka města Jilemnice: „Zastupitelstvo města Jilemnice na svém 10. zasedání dne 25. 11. 2015 schválilo Memorandum o spolupráci při zajištění nemocniční péče většinou hlasů. Při hlasování ho podpořilo 15 ze 17 zastupitelů.".

Memorandum neobsahuje konkrétní závazky pro jeho smluvní strany, ale stanovuje základní cíl – záměr vytvoření společné akciové společnosti. Přijetí Memoranda a na něj navazující bezprostřední spolupráce semilské, jilemnické a liberecké nemocnice by mělo zajistit dlouhodobé a stabilní poskytování zdravotní péče občanům města Semily a celé spádové oblasti. Cílem spolupráce je posílení vyjednávacích pozic se smluvními partnery a zdravotními pojišťovnami a vnitřní stabilizace semilské nemocnice jak po ekonomické, medicínské, tak personální stránce.

„Hledali jsme řešení v rámci regionu a spolupráce obou nemocnic se logicky nabízela již na samém počátku jednání,“ říká Lena Mlejnková, starostka města Semily.

„Nicméně bylo třeba podrobně popsat principy fungování a potřeb obou zařízení, zvážit všechny nadregionální souvislosti a následně vystavět model společného fungování obou subjektů s ohledem na medicínské potřeby, ekonomickou udržitelnost a politické zadání. Výhodou spolupráce je mimo jiné blízkost obou měst a samozřejmě také vzájemné doplnění chybějících odborností (ortopedie, následná péče, neurologie, dětské, gynekologie a další). Zárukou úspěšného společného fungování obou nemocnic je pak dlouhodobá spolupráce a vzájemná znalost prostředí v rámci Nemocnic Horního Pojizeří.“

Ing. Alena Kuželová, MBA, ředitelka Nemocnice v Semilech: „Od spojení obou nemocnic si slibuji vznik silného společného subjektu a samozřejmě stabilizaci a uklidnění situace v naší nemocnici. Jedná se o důležité rozhodnutí, které umožní další dlouhodobou existenci naší nemocnice v rozsahu odborností, které východní část Libereckého kraje bude skutečně dlouhodobě potřebovat. Děkuji liberecké nemocnici, že nám svou pomocí poskytla v letošním roce potřebný čas pro nalezení nejlepšího možného řešení pro region.“

Záměr spolupráce podpořili všichni akcionáři Krajské nemocnice Liberec a.s. a generální ředitel Nečesaný, který navíc garantoval pro Semily důležitou pomoc a podporu KNL a.s.: „Obecně vnímáme tuto skutečnost za velmi pozitivní s možností maximalizace synergických efektů v dané oblasti. Za KNL mohu přislíbit, že jsme připravení stát se podporujícím subjektem, jak ve stadiu vlastní transformace – bude-li o to zájem, tak i ve vlastním chodu společnosti dostatečnou medicínskou podporou.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Historicky první veřejné slyšení k rozpočtu města

12:26 Příbram: Historicky první veřejné slyšení k rozpočtu města

Nejdůležitějším dokumentem každého města a každé obce je rozpočet. Příbramští zastupitelé budou rozp…