Poznej Příbram patří mezi top 10 instagramových účtů

08.04.2021 9:15

Město Příbram získalo sedmé místo v soutěži Zlatý lajk zaměřené na sociální sítě.

Poznej Příbram patří mezi top 10 instagramových účtů
Foto: Příbram
Popisek: Příbram
reklama

Profil @poznejpribram patří mezi top 10 instagramů velkých měst. Spolek Kvalikom pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj hodnotil v soutěži Zlatý lajk kvalitu instagramových účtů českých měst s více než 10 tisíc obyvateli. Nejlepší instagramový účet ve stejné kategorii má Kadaň, druhá je Praha, třetí Olomouc.

Anketa

Uspěl Jan Blatný ve funkci ministra?

26%
74%
hlasovalo: 3562 lidí

„Velmi originální projekt @poznejpribram se vymyká běžným instagramovým účtům měst a obcí. Vytvořil zcela nový koncept poznávání města prostřednictvím sociální sítě. Profil Poznej Příbram je opravdu velmi originální, kvalitně zpracovaný a mimořádně edukativní,“ uvádí odborná porota ve svém hodnocení.

Příbram na svých sociálních sítích směrem k turistům komunikuje od roku 2017. Místo toho, aby vystupovalo jako infocentrum městského úřadu, začalo budovat značku „Poznej Příbram“. V Příbrami se narodila nebo působila řada zajímavých osobností – na některé se zapomnělo, některé nemá veřejnost spojené s Příbramí. Město Příbram se rozhodlo vzbudit patriotismus ve svých obyvatelích a zvědavost v turistech a vydalo se po stopách těchto osobností.

„Chceme vytvářet pozitivní obraz města a jeho okolí, ale také přilákat do Příbrami nové turisty. Pravidelná měsíční témata se v minulosti věnovala například příbramským domům, loni jsme zase přinášeli sousedské příběhy zajímavých lidí, kteří žijí mezi námi,“ řekla Zuzana Kučerová, vedoucí Odboru kancelář města. „Rozhodli jsme se hrdě přihlásit k historickým osobnostem a zároveň Příbramanům ukázat, že mají být na koho pyšní. Zároveň jsme se chtěli odlišit od komunikace jiných měst a nestavět obsahovou strategii na atraktivních fotkách městské architektury a krajiny,“ uvedl Václav Bešťák, autor projektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc baví Olomouc: Svátky města trochu jinak

14:05 Olomouc baví Olomouc: Svátky města trochu jinak

Olomouc se po covidové pauze opět nadechuje a nádech to bude vskutku hluboký. O nadcházejícím víkend…