Prachatice: Vliv pandemie na odpadové hospodářství

03.08.2020 12:59 | Zprávy
autor: PV

Nouzový stav v důsledku epidemie koronaviru se projevil i v nakládání s odpady, na jeho začátku dokonce některé odpadové firmy uvažovaly o omezení či úplném zastavení sběru a dotřiďování tříděného odpadu.

Prachatice: Vliv pandemie na odpadové hospodářství
Foto: old.onlinemodule.eu
Popisek: Prachatice

V Prachaticích Technické služby zajistili svoz komunálního i tříděného odpadu v plném rozsahu dle harmonogramu svozu. Sběrný dvůr fungoval po vyhlášení nouzového stavu v omezeném provozu pro podnikatelské subjekty, pro občany města zůstal uzavřen po dobu necelých čtyř týdnů. Vzhledem k omezení pohybu občanů a k jejich pobytu v domácnostech došlo k nárůstu produkce komunálních odpadů, což se následně projevilo na zvýšení nákladů na svoz i zpracování odpadů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Berkovcová byl položen dotaz

V4

Opravdu má V4 dnes ještě nějaký význam? A proč se vlastně nikdy nerozšířila o další státy, jako třeba Rakousko nebo Německo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Nový fotopoint ve Vesci nabízí výhled na Ještěd

19:06 Liberec: Nový fotopoint ve Vesci nabízí výhled na Ještěd

Nový fotopoint na kopci zvaném Špičák v libereckém Rekreačním a sportovním areálu Vesec je oficiálně…