Prachatice: Základní škola Národní odstraňuje bariéry

08.03.2018 7:36

Na Základní škole Prachatice, Národní se snaží nejen integrovat žáky se zdravotním postižením, ale také odstraňovat bariéry.

Prachatice: Základní škola Národní odstraňuje bariéry
Foto: old.onlinemodule.eu
Popisek: Prachatice

Paní učitelka Dana Vávrová zorganizovala setkání svých žáků, kteří látku integrace osob se zdravotním postižením mají v osnovách, přímo s osobami se zdravotním postižením. Vedle lektorky pozvání přijali Adam Pošta, student vysoké školy, vozíčkář, a Marie Šímová, telefonistka, nevidomá.

Při setkání se lektoři dotkli všech aspektů vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, jako je přístup k informacím, prostředí, doprava, vzdělání, zaměstnávání, volný čas a kultura, zdravotnictví, sociální služby a především zvyšování povědomí veřejnosti o osobách se zdravotním postižením.

Do programu byly zařazeny osobní příběhy účastníků besedy, ukázka psaní v Braillově písmu pro nevidomé, výstava fotografií osob se zdravotním postižením, nácvik pozdravu prstovou abecedou ve znakovém jazyku pro neslyšící či hry pro lidi s autismem.

Cílem setkávání zdravých lidí a osob se zdravotním postižením je vždy působení na odstraňování lidských bariér. Realita všedního dne, která ukazuje, že čím dál tím větší část veřejnosti nevnímá právo lidí se zdravotním postižením podílet se aktivně na životě společnosti pouze jako výraz milosrdenství či lítosti nebo jako bezobsažný morální apel. Díky postupné sociální integraci, a tím častějším osobním zkušenostem, je stále více vnímán pozitivní význam a smysl vzájemného soužití lidí s postižením a bez něj.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Vedení města představilo své plány

21:14 Břeclav: Vedení města představilo své plány

V pátek 7. prosince bylo na tiskové konferenci oficiálně představeno programové prohlášení rady měst…