Prachatice naplňují krajský plán rovných příležitostí

17.12.2020 16:01

Jaroslava Pupíková, tajemnice pracovní skupiny pro záležitosti osob se zdravotním postižením a zároveň krajská koordinátorka NRZP ČR pro Jihočeský kraj řídila online setkání 10. 12. 2020.

Prachatice naplňují krajský plán rovných příležitostí
Foto: old.onlinemodule.eu
Popisek: Prachatice
reklama

Pozvání přijala náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová, která má k problematice osob se zdravotním postižením hodně blízko profesně a nyní i na krajském úřadu, kdy pod její gesci patří právě problematika sociální, komunitního plánování, národnostní menšiny, zaměstnanost a mnohá další jako je např., přeshraniční spolupráce, řízení zřizovaných organizací v resortu …

Program následoval přípravou tvorby Krajského plánu vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, hledáním míst k osazování eurozámků v rámci kraje, nastavení procesu vyhodnocení plnění KPVP za rok 2020.

V různém Adam Pošta z Prachatice informoval o aktivitách k Mezinárodnímu dni zdravotně postižených ať již to byl koncert zpěváka Bohuše Matuše, přednášky na školách o sociálních službách a komunikaci k osobám se zdravotním postižením, či výstava Počítáme s vámi fotografií příběhů osob se zdravotním postižením, či obdarovávání osamocených osob se zdravotním postižením z charitativní prachatické sbírky (radiopřehrávače a CD mluvené slovo+ hudba) a v neposlední řadě byla doplněna informace o premiéře dokumentu Počítáme s vámi s Janem Potměšilem 14. 12. 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Nová výstava na zámku přibližuje milování v přírodě

7:35 Vsetín: Nová výstava na zámku přibližuje milování v přírodě

Poučnou i zábavnou sondu do světa rozmnožování v živočišné říši nabízí nová výstava Milování v příro…