"Nechali jsme si zpracovat materiál, který analyzuje budoucí vývoj naplněnosti základních škol v naší městské části. I přestože nehrozí v této oblasti zásadní problémy, lokálně se převis poptávky po umístění dětí do ZŠ může vyskytnout. A právě proto jsme rozhodnuti budovu zrekonstruovat do využitelného stavu a zařadit ji do sítě našeho základního školství," uvedl v této souvislosti místostarosta Prahy 10 pro oblast školství Ivan Vinš (Nez.).
V současné době se již třetím měsícem zpracovává studie na rekonstrukci této školy. Dalším potenciálním problémům s převisem na základních školách chce Praha 10 čelit také nástavbou v ZŠ Karla Čapka (Kodaňská). O budově bývalé školy u Strašnické se v minulosti uvažovalo jako o možném využití v rámci výstavby nové radnice v této lokalitě. Tato varianta však padla a cesta k využití pro školství se opět otevřela.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Praha10.cz