Praha 11 má nového radního, do vedení městské části se zapojila ČSSD

17.02.2018 11:42

Zastupitelé MČ Praha 11 na svém 36. zasedání zvolili nového radního, kterým se stal Petr Štefek (ČSSD). Jižnímu Městu má pomoci zlepšit vztahy s metropolí.

Praha 11 má nového radního, do vedení městské části se zapojila ČSSD
Foto: Praha 11
Popisek: Radnice Prahy 11
reklama

Dosud sedmičlenná Rada jedenácté městské části rozšířila 15. února své řady o nového kolegu: Zastupitelstvo jím na 36. zasedání zvolilo sociálního demokrata Petra Štefka. Ten je jihoměstským zastupitelem od roku 2014, už druhé volební období však působí ve finančním výboru. Z pozice neuvolněného radního by měl městské části pomoci především zlepšit vztahy s hlavním městem:    

"Doplnění Rady městské části Petrem Štefkem vítám: menšinová Rada funguje už přes rok bez dvou členů a posila je proto bez debat potřeba. Pan Štefek může ještě zlepšit vztahy Prahy 11 s hlavním městem, kde o mnoha věcech, které se týkají jihoměstských občanů, rozhodují jeho straničtí kolegové. Jde především o opravy a navýšení kapacit školek a škol či rekonstrukci sportovišť, tedy dlouhodobě podfinancovanou agendu," uvedl předseda zastupitelského klubu hnutí ANO na Praze 11 a člen Zastupitelstva hl. m. Prahy Ondřej Prokop (ANO). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Do ulic se vrací sdílená kola

19:08 Opava: Do ulic se vrací sdílená kola

Stačí chytrý telefon, jednoduchá aplikace a můžete vyrazit. I takto by se dal shrnout návod, jak do …