Praha 2 odmítá akceptovat katastrofální stav budovy bývalého nádraží Vyšehrad, podává trestní oznámení

17.10.2020 9:41 | Zprávy
autor: PV

Zástupci druhé městské části odmítají akceptovat katastrofální stav budovy bývalého nádraží Vyšehrad a naprostou nečinnost stávajícího vlastníka! Po aktuálním šetření na místě objektu, kdy bylo zjištěno výrazné narušení střešní konstrukce, podala městská část trestní oznámení pro obecné ohrožení.

Praha 2 odmítá akceptovat katastrofální stav budovy bývalého nádraží Vyšehrad, podává trestní oznámení
Foto: Praha2.cz
Popisek: Praha 2

Od roku 2007 je objekt nádraží v rukou soukromého investora. Ten se však o objekt nestará, a s radnicí Prahy 2 vůbec nekomunikuje. Stavební úřad Prahy 2 vydal rozhodnutí, kterým nařídil kromě jiného provedení účinných opatření proti klimatickým vlivům, zejména zakrytí střechy, aby se eliminovalo zatékání do domu a další devastace objektu. Majitel budovy však nařízení nerespektuje, proto bude stavební úřad dále postupovat v rámci zákona a prostředky vynaložené na zabezpečení objektu bude vymáhat po vlastníkovi.

„Už toho máme opravdu dost! Stav tohoto památkově chráněného objektu je alarmující a přístup vlastníka slušně řečeno hanebný. Jednání magistrátu se soukromým vlastníkem se táhnou roky, a také nikam nevedou. Primátor nám 7 měsíců neodpoví na náš úřední dopis. Obrátili jsme se proto na orgány činné v trestním řízení a podali trestní oznámení a věc řešíme po linii státní správy. Jsme připraveni udělat razantní kroky, které povedou k záchraně této památky a jedné z dominant Prahy 2, “ uvedla starostka Jana Černochová, která dnes po nahlášení dalších alarmujících informací, vyrazila se zástupci městské části přímo na místo. „Přestože nádraží není v majetku naší městské části, tak jsme pro zajištění maximální ochrany obyvatel ihned zabezpečili okolí objektu zábranami. Budova nádraží bude také pod zvýšeným dozorem Městské policie,“ dodává na závěr Jana Černochová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…