Praha 22: Demonstrace za dostavbu 511

15.08.2016 21:35

V městské části Praha 22 probíhala dnes hodinu po poledni akce na podporu dostavby pražského okruhu – úseku 511. Ten je klíčový pro zlepšení katastrofální dopravní situace na jihovýchodě Prahy.

Praha 22: Demonstrace za dostavbu 511
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta městské části Praha 22 Ing. Martin Turnovský (BPP)
reklama

Kolem jedné hodiny odpolední bylo uprostřed Uhříněvsi velmi rušno. Probíhala zde akce na podporu dostavby pražského okruhu.

Lidé s rouškami přes ústa a transparenty na krátkou dobu zastavili dopravu na přechodu pro chodce na ulici Přátelství a snažili se upozornit na kritickou dopravní situaci, která se nezlepší, dokud nebude dostavena část pražského okruhu 511 a navazující komunikace. Tento úsek byl v červnu 2016 vyřazen z vládního seznamu prioritních staveb.

Akci zorganizovala iniciativa STOP KAMIONŮM za podpory naší městské části. Starosta Prahy 22 Martin Turnovský a Petr Sýkora (zastupitel Prahy 11 a autor iniciativy) na místě vysvětlovali přespolním, co se právě děje. Místní totiž vědí. Neustálé kolony aut je trápí každodenně. Doufejme, že stupňující se tlak donutí Vládu ČR k urychlenému rozhodnutí a řešení situace. Nasbíraných 2500 podpisů pod petici iniciativy během dvou měsíců je jasná známka toho, jak je situace pro obyvatele Spořilova, Jižního města a Uhříněvsi důležitá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Deváťáci z 25. základní školy uklízeli Homolku a břeh Radbuzy

21:21 Plzeň: Deváťáci z 25. základní školy uklízeli Homolku a břeh Radbuzy

Vybaveni velkými pytli, rukavicemi a dřevěnými tyčemi s bodci se v pátek 11. června vypravili žáci 2…