Praha 5: Community Days v Komunitním centru Prádelna letos již potřetí

19.08.2017 9:37

Na konci září se uskuteční již 11. ročník tzv. Community Days a po třetí budou zaměstnanci Pivovaru Staropramen s. r. o. zvelebovat také Komunitní centrum Prádelna.

Praha 5: Community Days v Komunitním centru Prádelna letos již potřetí
Foto: Praha 5
Popisek: Community Days v Komunitním centru Prádelna

Community Days neboli „Dny, kdy pomáháme“, patří k již tradičním akcím, kdy během tří dnů pracovníci Pivovarů Staropramen pomáhají vybraným místním organizacím, které provozují v nejširším slova smyslu veřejně prospěšnou činnost. Pro vybrané organizace je to obrovská pomoc a podpora. Staropramen také finančně pokryje potřebný materiál a vybavení na samotnou akci, načež během tří dnů se vystřídá cca 40 lidí při samotné práci.

Přípravu prací, dopravu materiálu a pomůcek a samotnou koordinace jednotlivých činností zajistí zaměstnanci komunitního centra. V předchozích ročnících této akce se v Komunitním centru Prádelna opravily a vymalovaly suterénní prostory počítačové učebny, vytvořila se nová jazyková učebna, provedlo se množství drobných oprav v divadelním sále, vymalovaly všechny místnosti, vybudovaly úložné prostory, provedla spousta oprav a zrealizovaly se projekty Závěsné komunitní zahrady a Freeshopu.

„Spolupráce jedné z nejvýznamnějších místních firem s naším komunitním centrem je pěkným příkladem kvalitního a funkčního komunitního projektu propojujícího dva odlišné světy. Jsem rád, že se dále rozvíjí k oboustranné spokojenosti a přináší prospěch především seniorům naší městské části.“ říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který stál u zrodu tohoto úspěšného propojení.

Letos se v komunitním centru plánuje vybudovat informační koutek s počítači, venkovní posezení tzv. parklet, provést spousta drobnějších oprav a úprav atd. Spolupráce mezi Komunitním centrem Prádelna a Pivovary Staropramen se však neomezuje pouze na tyto tři dny. Během celého roku Staropramen podporuje svými produkty např. vernisáže a slavnostní setkání seniorů, velmi pěkným dárkem pro seniory z Komunitního centra Prádelna byla i letní exkurze do samotného pivovaru spojená s degustací.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Probíhá oprava dětského hřiště na ulici A. Slavíčka

9:32 Prostějov: Probíhá oprava dětského hřiště na ulici A. Slavíčka

Dětské plácky a hřiště v Prostějově postupně prochází opravami a obnovou.