Praha 5: Komunitní centrum Louka pokračuje ve výuce kresby online

13.04.2020 6:32

„Vzhledem k tomu, že současné situaci se nemůžeme s našimi seniory vídat osobně v prostorách našeho Komunitního centra Louka, chtěli bychom jim alespoň na dálku (online) nabídnout způsob, jak se „potkat“ a přesto být v bezpečném prostředí svých domovů“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centrum Louka pokračuje ve výuce kresby online
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Louka

Našim pravidelným návštěvníkům Komunitního centra Louka se již stýská po kurzech, které na Smíchově probíhaly. Přestože se nyní nemohou osobně sejít, zůstáváme s nimi společně v kontaktu alespoň přes počítač. Od dubna běží naše videokurzy s návody na tvůrčí aktivity, ukazují některé zajímavé techniky nejen výtvarné, ale i z floristiky. Prostě tak, aby senioři v tomto čase mohli tvořit a vzdělávat se i doma.

Například kurz kresby je koncipován od úplných začátků. V úvodní lekci si řekneme něco, jak ruku protrénovat, jaká si udělat praktická cvičení, než se pustíme do samotné kresby a naučíme se, jak nakreslit základní geometrický tvar - kouli. Na tomto cvičení si ukážeme jak správně stínovat a jak se „poprat“ s vrženým stínem. Pro kurzisty, co již v našem centru kurz navštěvují, to bude sice snadnější lekce, ale doporučujeme si i tak tento technický základ zopakovat. A pro ty, co chtějí začít s novou aktivitou, je kresba tou správnou volbou – můžete pracovat z pohodlí domova, bezvadně se odreagujete a naučíte se novou dovednost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

21:17 Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

V nedělní podvečer se břeclavský park u pěší zóny vánočně rozzáří. I letos návštěvníky parku potěší …