Praha 5: Komunitní centrum Louka pokračuje ve výuce kresby online

13.04.2020 6:32

„Vzhledem k tomu, že současné situaci se nemůžeme s našimi seniory vídat osobně v prostorách našeho Komunitního centra Louka, chtěli bychom jim alespoň na dálku (online) nabídnout způsob, jak se „potkat“ a přesto být v bezpečném prostředí svých domovů“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centrum Louka pokračuje ve výuce kresby online
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Louka

Našim pravidelným návštěvníkům Komunitního centra Louka se již stýská po kurzech, které na Smíchově probíhaly. Přestože se nyní nemohou osobně sejít, zůstáváme s nimi společně v kontaktu alespoň přes počítač. Od dubna běží naše videokurzy s návody na tvůrčí aktivity, ukazují některé zajímavé techniky nejen výtvarné, ale i z floristiky. Prostě tak, aby senioři v tomto čase mohli tvořit a vzdělávat se i doma.

Například kurz kresby je koncipován od úplných začátků. V úvodní lekci si řekneme něco, jak ruku protrénovat, jaká si udělat praktická cvičení, než se pustíme do samotné kresby a naučíme se, jak nakreslit základní geometrický tvar - kouli. Na tomto cvičení si ukážeme jak správně stínovat a jak se „poprat“ s vrženým stínem. Pro kurzisty, co již v našem centru kurz navštěvují, to bude sice snadnější lekce, ale doporučujeme si i tak tento technický základ zopakovat. A pro ty, co chtějí začít s novou aktivitou, je kresba tou správnou volbou – můžete pracovat z pohodlí domova, bezvadně se odreagujete a naučíte se novou dovednost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Probíhá oprava dětského hřiště na ulici A. Slavíčka

9:32 Prostějov: Probíhá oprava dětského hřiště na ulici A. Slavíčka

Dětské plácky a hřiště v Prostějově postupně prochází opravami a obnovou.