Praha 5: Mikulášská nadílka hlavně pro pejsky

02.12.2017 9:36

V sobotu 9. prosince 2017 od 10:30 pořádá Helppes o.p.s. ve svém výcvikovém areálu v Praze 5 - Motole již tradiční Mikulášskou pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita.

Praha 5: Mikulášská nadílka hlavně pro pejsky
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit na Mikulášské Helppes
reklama

Tak jako každý rok, i letos ji zahájí Mikuláš s Čertem i Andělem tradiční nadílkou pro všechny hafíky, kteří štěknou básničku, zazpívají, zatančí, nebo třeba jenom podají pac. Největší zlobivci si můžou „vychutnat“ i exkurzi do pekla a pro všechny pejsky a jejich páníčky jsou připravené soutěže v netradičních mikulášských disciplínách. A protože společně budou soutěžit zdraví pejskaři s majiteli psích pomocníků, jsou soutěže připravené tak, aby šance na úspěch byly vyrovnané. Některé disciplíny proto budou probíhat na invalidním vozíčku, s berlemi, či s klapkami na očích nebo uších.

Pro zdravé lidi je to možnost vyzkoušet si jak se žije s handicapem, a pro ty, co s handicapem žijí 24 hodin denně 365 dní v roce, to je šance uspět v soutěžích bez ohledu na svůj handicap. Přijďte se svými čtyřnohými kamarády strávit příjemnou, aktivitami naplněnou sobotu, pobavit se a podpořit svou účastí výcvik psích pomocníků pro dospělé i děti se zdravotním postižením.

Radní MČ Praha 5, JUDr. Petr Lachnit, pod jehož záštitou se akce koná, zdůrazňuje jedinečnost soutěže jako volnočasové příležitosti, kterých pro spoluobčany s handicapem v posledních letech značně ubývá. Mikulášská je další z řady benefičních akcí neziskové organizace Helppes ve spolupráci s Městskou části Praha 5, při kterých se nenásilným způsobem daří spojit aktivní zábavu pro handicapované občany s názornou ukázkou smyslu a významu práce Centra výcviku psů pro postižené Helppes, jehož hlavním posláním je výchova a výcvik asistenčních a signálních státem nedotovaných psů, kteří jsou pro své majitele nepostradatelnými pomocníky v běžných životních situacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Rekonstrukce ve Valdštejnské lodžii odhalila špatný stav zdiva a trámů

14:05 Jičín: Rekonstrukce ve Valdštejnské lodžii odhalila špatný stav zdiva a trámů

Výstavba ve Valdštejnské lodžii v rámci česko-polského projektu Cesta Valdštejnských architektů pokr…