Praha 5: Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

11.06.2019 8:38

Klub speciálního výcviku Českého kynologického svazu ve spolupráci s organizací Helppes uspořádal dne 8. června 2019 již 9. ročník vrcholné soutěže majitelů asistenčních psů - Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů (jediné soutěže tohoto typu nejen v České republice, ale také na světě) a 15. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodících psů. Soutěže se konaly v Pražském Motole.

Praha 5: Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky
Foto: Praha 5
Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit při zahájení Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních a vodících psů 2019
reklama

Městská část Praha 5 byla zastoupena radním JUDr. Petrem Lachnitem a místostarostou Bc. Martinem Slabým, kteří převzali nad touto výjimečnou soutěží záštitu a byli průběhu soutěží osobně přítomni.

Mistrovství začala prezentací soutěžících a slavnostním nástupem. Poté už probíhaly vlastní soutěže. První část soutěží byla zaměřena na poslušnost psích pomocníků (přivolání psa od zvěře, ponechání psa na místě, ovladatelnost psa na vodítku, zkrátka vše, co musí takto vycvičený psí pomocník zvládnout a co my, majitelé běžně nevycvičených psů, s tichou závistí obdivujeme) a druhá, tzv. speciální část, což je prokázání schopnosti psů asistovat svým majitelům v každodenním životě (otevírání dveří, přinášení předmětů, rozsvěcování a zhasínání, opora při vstávání a mnoho dalších dovedností). Pro vodící psy byla ve speciální části soutěže připravena trasa, kterou museli psí pomocníci bezpečně provést svého nevidomého majitele.

Mistrem ČR ve výkonu asistenčních psů pro rok 2019 se stal David Zezula s flat coated retriever Hérakles a vítězkou Mistrovství ČR ve výkonu vodících psů pro rok 2019 byla vyhlášena Viktorie Vrátilová s flat coated retriever Atty.

Jako pokaždé celý den probíhal ve skvělé atmosféře díky organizátorům akce, výjimečným soutěžícím a všem návštěvníkům, kteří se rozhodli podpořit jedinečné mistrovství a naše malé i dospělé spoluobčany s handicapem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Památník Tomáše Bati má za sebou druhou turistickou sezónu

10:11 Zlín: Památník Tomáše Bati má za sebou druhou turistickou sezónu

Stejně jako řada dalších kulturních institucí, tak i Památník Tomáše Bati se musel před vypuknutím l…