Praha 5: Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

29.06.2021 8:36

Nezisková organizace Helppes z Prahy 5 ve spolupráci s Klubem speciálního výcviku Českého kynologicého svazu uspořádala dne 26. června 2021 vrcholnou soutěž majitelů asistenčních a vodících psů - Mistrovství České republiky ve výkonu asistenčních a vodících psů 2021 (jedinou soutěž tohoto typu nejen v České republice, ale také na světě). Soutěže se tentokrát konaly v areálu v Plzeňské ulici v Praze 5.

Praha 5: Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky
Foto: Praha 5
Popisek: Květa Krčmářová z Brna s nejstarším psím pomocníkem v soutěži, labradorským retrieverem Plaxem

Helppes je první nezisková organizace svého druhu v České republice, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů a která získala akreditaci mezinárodní odborné organizace Assistance Dogs International.

Městská část Praha 5, která již delší dobu podporuje činnost této neziskové organizace, byla zastoupena JUDr. Petrem Lachnitem, členem rady městské části Praha 5, jenž převzal nad touto výjimečnou soutěží záštitu a byl průběhu soutěží osobně přítomen.

Mistrovství začalo prezentací soutěžících a slavnostním nástupem. Poté už probíhaly vlastní soutěže. První část soutěží byla zaměřena na poslušnost psích pomocníků (přivolání, polohy do sedu, lehu a stoje, aport, nevšímavost vůči hozené potravě a odložení) a druhá, tzv. speciální část, což je prokázání schopnosti psů asistovat svým majitelům v každodenním životě (otevírání dveří, přinášení předmětů, rozsvěcení a zhasínání, opora při vstávání a mnoho dalších dovedností). Ve speciální části soutěže pro vodicí psy byla pro soutěžící připravena i trasa, kterou museli psí pomocníci bezpečně provést svého nevidomého majitele.

Absolutní vítězkou - mistryní České republiky ve výkonu asistenčních psů a vodicích psů pro rok 2021 se stala Věra Janoštíková s flat coated retrieverem Medicine Man Černá Sluníčka (Zack).

Jako pokaždé celý den probíhal ve skvělé atmosféře díky organizátorům akce, výjimečným soutěžícím a všem návštěvníkům, kteří se rozhodli podpořit jedinečné mistrovství a naše malé i dospělé spoluobčany s handicapem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Včelaři opět obdarovali mateřské školy

12:09 Příbram: Včelaři opět obdarovali mateřské školy

Již od roku 2004 je v Příbrami nastavena tradice, kdy členové příbramské pobočky Českého svazu včela…