Praha 5: Pandemie ukázala nové cesty komunikace, s on-line mítinky počítáme i do budoucna

29.03.2021 14:51

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5: Pandemie ukázala nové cesty komunikace, s on-line mítinky počítáme i do budoucna
Foto: Praha 5
Popisek: MČ Praha 5 - radnice
reklama

Prezentace architektonické studie nového parku Na Pláni na Malvazinkách. Veřejné projednání Návrhové části Strategie rozvoje městské části do roku 2030 a hned dvě setkání nad participativním rozpočtem. Jedno s vítězi loňského ročníku a druhé s potenciálními navrhovateli projektů na rok 2021. Čtyři distanční jednání radnice Prahy 5, kterých se dohromady zúčastnila více než stovka občanů.

„Trochu jsme se toho obávali, přeci jen on-line setkání pro desítky lidí, kteří se chtějí zapojit aktivně do diskuse, byla úplně nová zkušenost. Paradoxně se ukázalo, že jednání distanční formou probíhají svým způsobem věcněji s větším tahem na branku,“ popisuje zkušenost starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková.

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14353 lidí

Podobnou zkušenost má i místostarosta městské části Lubomír Brož, který vedl mimo jiné on-line setkání s obyvateli lokality Na pláni na Malvazinkách. Distanční prezentace architektonické studie parku Na Pláni předčila jeho očekávání.

„Lokalita má velmi komplikovanou historii s dlouhodobými spory mezi starousedlíky a developery. Městská část do toho aktivně vstoupila relativně nedávno se záměrem prvotního vybudování zcela nového parku. Představovat rozsáhlou studii on-line jsem si neuměl úplně představit, ale zájem občanů byl opravdu veliký a dostalo se nám od nich dokonce uznání. Co si přát víc,“ vypočítává místostarosta Brož.

Městská část proto počítá s distančním projednáváním s veřejností i do budoucna. Kromě výše popsaných zkušeností jsou on-line mítinky také organizačně mnohem méně náročné.

Neznamená to, že bychom opustili model fyzického kontaktu s veřejností. Naopak, osobní kontakt je stále nenahraditelný a osobně se těším, až to zase bude možné. Ale distanční konference, jako doplněk ke komunikaci s občany určitě využívat budeme. Jde svým způsobem o formu, která je pohodlná i pro občany a přímých kontaktů úřadu s veřejností by díky tomu mohlo být o to více,“ uzavírá starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb bude mít nový moderní kamerový systém

21:10 Cheb bude mít nový moderní kamerový systém

Umístěny budou nově například na vjezdech do města nebo v některých problémových lokalitách, kde čas…