Praha 5: Petr Lachnit zahájil Sportovní den pro sluchově postižené děti

02.06.2013 8:24

Dne 28. května uspořádala Městská část Praha 5 sportovní akci pro sluchově postižené děti ze Základní školy a Mateřské školy pro sluchově postižené v  Praze 5, Výmolova 169, v tenisovém areálu DTJ Jinonice.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil Sportovní den pro sluchově postižené děti
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5
reklama

Akce se zúčastnily děti ze Základní a Mateřské školy v Praze 5, Výmolově ulici, se svými vyučujícími i zdravotním personálem. Děti během akce, která byla zaměřena na sportovní vyžití - tenis a míčové hry, obdrželi drobné dárky.

Sportovní den zahájil zástupce starosty Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který rovněž nad akcí převzal záštitu.

Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené  Praze 5, Výmolova 169, je komplexem škol pro sluchově postižené od předškolního věku až do dospělosti. Základní škola a mateřská škola vzdělává děti a žáky primárně se sluchovou vadou a logopedickými vadami. Dále vzdělává děti se sluchovou vadou a dalšími kombinacemi vad.  Jedná se o děti autistické, zrakově, tělesně a mentálně postižené. Na škole působí slyšící i neslyšící pedagogové, cílem je bilingvální způsob výuky, tzn. dva jazyky vedle sebe (český jazyk a český znakový jazyk) a tudíž dva pedagogové (slyšící a neslyšící) vedle sebe.

Škola ve Výmolově ulici má tělocvičnu a venkovní sportovní hřiště, ale určitě nemůže pokrýt celou širokou škálu možností, které se nabízejí většinové populaci.

Je proto nutné hledat možnosti dalších zájmových aktivit mimo školu tak, aby se sluchově postižení i děti a žáci s kombinovanými vadami dostávali co nejvíce do styku s okolní majoritní společností, aby poznávali dosud nepoznané. Právě proto se uskutečnila za podpory MČ Praha 5 sportovní akce věnovaná tenisu a míčovým hrám. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Praha5.cz
reklama


Další články z rubriky

Šumperk: První elektrický vlak přijede z Uničova v roce 2022

12:50 Šumperk: První elektrický vlak přijede z Uničova v roce 2022

Elektrizace železniční trati 290 mezi Olomoucí a Šumperkem může pokračovat. Správa železnic vybrala …