Praha 5: Pobytové odlehčovací zařízení Na Neklance, partner nejen pro rodiny pečující o své seniory

22. 6. 2017 11:36

Jak uvedl redakci JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5 "Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 5 nabízí v domě sociálních služeb s odlehčovací pobytovou službou seniorům od 60 let krátkodobé či dlouhodobé pobyty. Jedná se o zařízení s péčí 24hod.denně, s kapacitou 27 lůžek. Péče je zde poskytována i klientům částečně imobilním, inkontinentním a klientům trpícími lehkou formou demence."

Praha 5: Pobytové odlehčovací zařízení Na Neklance, partner nejen pro rodiny pečující o své seniory
Foto: Praha 5
Popisek: Logo pro Dům s pečovatelskou službou v Zubatého 10 a Dům sociálních služeb v ulici Na Neklance.

Pracovní tým složený ze zdravotních sester, školených pečovatelek, sociální a aktivizační pracovnice, zde pečuje nejen o tělo klienta, ale i o jeho psychickou pohodu formou aktivizačních programů, kulturních programů a fakultativních služeb. Klienti zde mohou načerpat sílu po návratu ze zdravotnického zařízení, rodiny pečující o rodinné příslušníky mohou v klidu odcestovat na dovolenou s vědomím, že je o jejich příbuzné dobře postaráno a mají tak možnost si odpočinout od náročné péče.

Dále je zde pečováno o seniory, kteří již nemohou z důvodu zhoršení zdravotního stavu sami setrvat v domácím prostředí, potřebují 24 hod. péči a čekají na přijetí do některého z pobytových zařízení. Kromě základních služeb péče o osobu zde nabízíme i doplňkové služby velmi oblíbené mezi našimi klienty. Jde o kadeřnictví, pedikúru a masáže.

S příchodem jara a s ním i teplých dnů bylo opět otevřeno atrium, které mohou klienti i s jejich návštěvami využívat přes celý den k příjemnému posezení, třeba při kávě. Krédem tohoto zařízení je individuální přístup ke klientovi. "Rovněž nám jde o to, být pro rodiny a seniory samotné rovnocenným partnerem při plánování a následném poskytování péče o ně tak, aby se u nás cítili co nejlépe a rádi se k nám vraceli" dodává radní JUDr. Petr Lachnit.

Více zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Muzeum má turistickou známku

13:13 Prostějov: Muzeum má turistickou známku

Turistická známka, kulatá, dřevěná, vypalovaná plaketa, jako suvenýr prokazuje navštívení atraktivní…