Praha 5: Poznávací výlety nabídnou seniorům obě smíchovská komunitní centra Prádelna i Louka

13.05.2019 9:15

„Teplé počasí již skoro každého láká opustit Prahu a vydat se někam na výlet. Nejinak to vnímají také senioři z komunitních center Prádelna a Louka, kteří se chystají na celodenní poznávací výlety mimo hlavní město“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit a dodává.

Praha 5: Poznávací výlety nabídnou seniorům obě smíchovská komunitní centra Prádelna i Louka
Foto: Praha 5
Popisek: Senioři na výletě s Komunitním centrem Prádelna - ilustrační foto

V říjnu loňského roku zvítězili SENzační SENioři z výše zmiňovaných komunitních center v kategorii klubů v celorepublikové soutěži Senior roku 2018, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Charty 77 v rámci svého projektu SENSEN. Jednou z odměn byla poukázka na vstup do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově právě pro zástupce obou klubů. První letošní výlet, v polovině května, tudíž míří do Pelhřimova, kde na SENzační SENiory čeká exkurze do zmiňovaného muzea a jistě i další zajímavosti.

To však není zdaleka vše. Celodenní poznávací výlety pro seniory mají dlouholetou tradici coby nezbytná součást prázdninového programu Komunitního centra Prádelna. Stejně tomu bude také letos, kdy se kromě tradičních letních výjezdů uskuteční jeden výlet i v červnu. Navíc se zapojí také druhé komunitní centrum, Louka, tudíž celkově je přichystáno na období červen až srpen šest výletů a jedna komentovaná procházka s profesionálním průvodcem po pražských dvorech a zákoutích.

Konkrétně KC Prádelna organizuje tyto výlety:
26. června Kutná Hora
24. července Litoměřice
7. srpna Karlovy Vary
14. srpna výlet vlakem do Mariánských Lázní

KC Louka pořádá:
10. července Český Krumlov
21. srpna Litomyšl

Zájemci se mohou hlásit od 10. června e-mailem ZDE nebo telefonicky 775 788 098 v případě akcí pořádaných KC Prádelna, e-mailem ZDE nebo telefonicky 775 788 006 v případě zájmu o výlet pořádaný KC Louka.

Senioři na výletě

„Celodenní poznávací výlety patří již tradičně k nejoblíbenějším aktivitám nejen letního programu. Letos se přidá i naše druhé komunitní centrum, a navíc díky zapojení obou komunitních center do projektu Evropské unie bude letos možné cestovat autobusem, což značně zvýší pohodlí a komfort výletníků z řad seniorů. Výlety budou pro seniory zdarma, účastníci přispějí pouze symbolickou částkou 30 Kč na kvalifikovaného průvodce v cíli výletu. Pro seniory samotné tyto výlety představují smysluplné trávení volného času, umožní jim poznat zajímavá místa naší vlasti a obohatí o spoustu nejen historických poznatků. Hlavním přínosem však, stejně jako u všech ostatních volnočasových aktivit, stále zůstává onen samotný fakt existence komunity, pocit pospolitosti, který senioři, zapojující se do činnosti komunitních center, velmi citlivě vnímají. Tím se prakticky a systematicky předchází vzniku sociálního vyloučení seniorů a pocitům osamělosti, které bývají největším problémem starších lidí ve vyspělých zemích Evropy. V případě těchto výletů se tedy nejedná o jednorázovou akci bez hlubšího přesahu, nýbrž o jeden dílek systematické pravidelné práce se seniory v našich komunitních centrech. Právě v tom vidím jejich největší přínos,“ říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který bývá častým iniciátorem řady volnočasových aktivit pro seniory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubické sociální služby obdržely zásoby ochranných prostředků

21:20 Pardubické sociální služby obdržely zásoby ochranných prostředků

Poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb obdrželi zásoby respirátorů a nanoroušek, které jim ma…