Praha 5: Příměstský tábor je jako škola pro bloggery, říká radní Lachnit. A vysvětluje

21.07.2016 10:02

Mezi nejoblíbenější součásti prázdninového programu Léto s Komunitním centrem Prádelna na pražském Smíchově patří již opakovaně i různé příměstské tábory. Nejinak je tomu i letos, a proto jsme se zeptali radního Městské části Praha 5 JUDr. Petra Lachnita, jak aktuálně probíhá.

Praha 5: Příměstský tábor je jako škola pro bloggery, říká radní Lachnit. A vysvětluje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Lachnit

Je mezi příměstskými tábory, pořádanými Komunitním centrem Prádelna, nějaká kuriozita?

Nejpočetnějšími návštěvníky Komunitního centra Prádelna na pražském Smíchově jsou sice senioři, ale během školního roku ani o letních prázdninách tu nezapomínají ani na děti a mládež. Minulý týden se uskutečnil příměstský tábor „Summer Camp 2016“ pro anglicky mluvící, děti žijící v Praze. Uspořádalo ho sdružení Class Acts, založené na podporu česko-anglických rodin. Nabízí semináře a workshopy pro učitele a rodiče, kroužky pro děti apod. S Komunitním centrem Prádelna spolupracuje již delší dobu a letní příměstský tábor se zde konal již poněkolikáté. Kromě toho jsou o letních prázdninách pro mládež připraveny tzv. Audio a video dílny, a v srpnu nás pak ještě čeká příměstský tábor hudebního divadla Trik.

Čím se tábor Class Acts liší?

Letošní Class Acts proměnil na týden prostory komunitního centra v nakladatelství a redakci novin. Děti si s pomocí kvalifikovaných lektorů z příbuzných oborů vyzkoušely různé role a krok za krokem poznaly, jak se vytvářejí noviny. Každý den byl věnován určité oblasti novinářské práce – aktuální zpravodajství, sport, cestování, počasí atd. Redaktoři z řad dětí také dělali rozhovory se slavnými osobnostmi, vytvářeli reportáže z prázdninových cest po světě nebo se stali recenzenty, kritiky či bloggery.

Poskytuje komunitní centrum prostor pro aktivity dětí z dvoujazyčných rodin?

Komunitní centrum Prádelna funguje jako unikátní komunikační prostor především pro místní občany, v první řadě seniory, kteří zde již vytvořili skutečnou komunitu, ale poskytuje také prostor pro smysluplné akce organizací, naplňujících jeho poslání. Proto zde určitě mají místo aktivity pro děti z bilingvních rodin stejně jako taneční škola InDance či odpolední ‘školka‘ pro děti ze Sdružení Rumunů v České republice – abych uvedl pouze některé příklady dalších subjektů, které se zapojily do dění v Komunitním centru Prádelna. Naším cílem je zajistit maximální využití tohoto multifunkčního zařízení co nejširší skupinou obyvatel Prahy 5 napříč věkovým, společenským, sociálním nebo etnickým spektrem. A to se nám daří, neboť v komunitním centru se potkávají senioři při spoustě vzdělávacích, sportovních a společenských aktivit, děti z družin smíchovských základních škol ve výtvarných dílnách, místní mládež při nahrávání svých rapových skladeb, mladší i starší děti na tanečních lekcích, dospělí zájemci o permakulturu nebo alternativní životní styl, návštěvníci výstav v Galerii Prádelna a mnoho dalších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Včelaři opět obdarovali mateřské školy

12:09 Příbram: Včelaři opět obdarovali mateřské školy

Již od roku 2004 je v Příbrami nastavena tradice, kdy členové příbramské pobočky Českého svazu včela…