Praha 5: Rok Adolfa Loose v Komunitním centru Louka

24.02.2020 8:38

„Komunitní Centrum Louka, které pořádá spousty zajímavých aktivit a vzdělávacích kurzů pro naše seniory Prahy 5, reaguje i na významná výročí. Jedním takovým je vyhlášení Roku Adolfa Loose 2020,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Rok Adolfa Loose v Komunitním centru Louka
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Louka
reklama

Proto v rámci tohoto 150. výročí narození světově proslulého architekta i u nás v komunitním centru připravujeme zajímavý cyklus vycházek, nazvaný Po stopách významných českých architektů a staveb. Určitě by nemělo chybět navštívení právě Müllerovy vily či Winternitzovy vily. Postupně se budeme dozvídat i zajímavosti k Loosově výrazné osobnosti. Plánované je i zpracování krátké loutkové hry naším „loutkařským klubem“ na počest tohoto mága ze světa architektury. V rámci kurzu digitální fotografie budeme i v hledáčcích fotoaparátů objevovat krásy právě třeba architektonické avantgardy.

Navštěvovat a zkoumat zajímavá architektonická místa budeme po celé Praze. Již v březnu pořádáme vycházku na Karlovo náměstí a navštívíme i Galerii Tančícího domu, kde právě probíhá největší retrospektivní výstava světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka s názvem Retrospektiva (pro členy Komunitního centra Louka je sleva 20 procent ze vstupného, nutno ukázat naši kartičku). Dobrou zprávou je, že tato výstava bude prodloužena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Zastupitelé schválili investiční záměr na obnovu Nového zámku

10:41 Vyškov: Zastupitelé schválili investiční záměr na obnovu Nového zámku

Zastupitelé Vyškova v minulém roce velkou většinou hlasů rozhodli o tom, že město nechá vypracovat r…