Praha 5: SENzační SENioři s harmonikářem v Komunitním centru Prádelna

26.01.2017 13:45

Seniorům nabízí smíchovské Komunitní centrum Prádelna aktivity v podobě počítačových kurzů, výletů, ikavárny, stolního tenisu a činnosti dnes již pěti stálých klubů seniorů.

Praha 5: SENzační SENioři s harmonikářem v Komunitním centru Prádelna
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5

Jak uvedl JUDr. Petr Lachnit, radní pro sociální oblast Městské části Praha 5 „Z Komunitního centra Prádelna, sídlícího v Holečkově 38a, se díky podpoře městské části Praha 5 skutečně stal multifunkční prostor pro širokou veřejnost. V Komunitním centru Prádelna se postupně vytvořil ojedinělý a originální „coworkingový prostor“ jako inkubátor nápadů a podnětů vycházejících přímo z praktických zkušeností neziskových organizací, klubů seniorů a jejich členů.“

Milým zpestřením již tak bohaté činnosti seniorů sdružených v seniorském klubu SENzačních SENiorů (klub seniorů SENSEN) v komunitním centru Prádelna se stalo společné zpívání s harmonikou. Jeden z pravidelných návštěvníků herny stolního tenisu, který je mimo jiné také zdatným a zkušeným hráčem na akordeon, si přinesl svůj hudební nástroj na toto pravidelné „sportovní“ setkání a po sportovním výkonu došlo i na společné posezení s hudbou a zpěvem. Dle ohlasu zúčastněných – mimo jiné také návštěvníků iKavárny pro seniory – to vypadá, že byl položen základ nové tradici. Senioři se sami domluvili na opakování a jednou za čtrnáct dní se schází po středeční iKavárně na tomto společném posezení a zpívání.

JUDr. Petr Lachnit dodává „Pravidelné setkání s harmonikářem je potěšující především proto, že celý nápad vznikl naprosto spontánně přímo v řadách seniorů a tudíž je potvrzením živé a přirozené aktivity klubu SENzačních SENiorů v Komunitním centru Prádelna a je tím potvrzena i filozofie Komunitního centra Prádelna jako „coworkingového prostoru.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava znovu přispěje svým obyvatelům na výměnu kotle

18:55 Ostrava znovu přispěje svým obyvatelům na výměnu kotle

Město Ostrava po prvních dvou vlnách aktivně podpoří výměnu zastaralých kotlů za nová moderní zaříze…