Praha 5: Senioři z Komunitního centra Prádelna dostali vysvědčení

21.06.2016 10:01

JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, v pondělí předal v Komunitním centru Prádelna seniorům certifikát absolventa Kurzů práce s PC a digitální technikou.

Praha 5: Senioři z Komunitního centra Prádelna dostali vysvědčení
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Tyto kurzy patří v Komunitním centru Prádelna již několik let k nejoblíbenějším aktivitám komunitního centra, navštěvuje je velké množství seniorů z Prahy 5 a představují základní pilíř vzdělávacího programu pro seniory. Úspěšní absolventi obdrželi certifikát a zároveň projevili velký zájem o pokračování ve studiu v následujícím „školním roce“ 2016/17.

Dalším důležitým bodem programu bylo představení programu Komunitního centra Prádelna na letní měsíce. Pro seniory bude jako každoročně fungovat letní iKavárna, herna stolního tenisu a hřiště na pétanque, uskuteční se letní jazykové kurzy, výtvarné workshopy a chybět nebudou ani oblíbené celodenní poznávací výlety mimo Prahu nebo kulturní a společenské události jako setkání s umělci či návštěvy jejich ateliérů apod.

Vrcholem programu bylo hudební vystoupení

Jelikož se jednalo o slavnostní setkání, bylo jeho součástí také občerstvení, k němuž přispěli také senioři vlastními výrobky. Vrcholem programu poté bylo hudební vystoupení zpívající herečky Nikol Fischerové a fenomenální houslistky HeléN, které vzbudilo u seniorů opravdové nadšení a ohlas, kdy si posluchači doslova vynutili několik přídavků.

Příjemné odpoledne bylo dalším potvrzením, že v Komunitním centru Prádelna existuje opravdu funkční komunita seniorů, kteří jsou aktivní, chtějí se vzdělávat a společensky i kulturně žít.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Otrokovice: Vedení města představilo podnikatelům plán rozvoje na dalších deset let

20:08 Otrokovice: Vedení města představilo podnikatelům plán rozvoje na dalších deset let

Vzájemná informovanost a sdílení informací pro dosazení žádoucího rozvoje města a povzbuzení dobrých…