Praha 5: Školská zařízení finišují s přípravou na nový školní rok

03.08.2021 13:19

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Praha 5: Školská zařízení finišují s přípravou na nový školní rok
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5

„Školy o prázdninách nezahálejí. Většina plánovaných úprav je v plném proudu nebo těsně před dokončením. Cílem je lepší komfort jak pro žáky, tak pro pedagogický sbor. Doufejme, že nás čeká standardní školní rok bez distanční výuky, máme ve výuce co dohánět,“ říká starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková.

Zateplení, nová okna a vzduchotechnika se připravuje v ŽS Nepomucká. Rovněž zateplení a nová okna dostala i mateřinka Nad Palatou (Pod Lipkami). V ZŠ Grafická roste úplně nová polytechnická učebna, která žákům umožní získat poznatky a dovednosti z různých technických oborů. Mateřská škola Kořenského se dočká potřebného nového sociálního zařízení, waldorfská škola v Jinonicích dostává novou fasádu a moderní kotelnu. Výměna oken probíhá také v ZŠ U Santošky.

„Drobnějších vylepšení a modernizací je pak ještě mnohem víc. Chceme, aby naše školy byly moderní a odpovídaly standardům vzdělání v 21. století. K tomu jsme se zavázali i v dokumentu Strategie rozvoje 2030+,“ dodává starostka Zajíčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

21:49 Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

Kroměřížská radnice chystá na sobotu 16. října Jablečný den spojený s farmářskými trhy.