Praha 5: Vánoce zdarma v Komunitním centru Prádelna

18.12.2018 10:02

Třetí prosincový víkend se ve smíchovském Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici již počtvrté pořádaly „Vánoce zdarma“ neboli tak trochu jiné „nakupování“ vánočních dárků.

Praha 5: Vánoce zdarma v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Vánoce zdarma v Komunitním centru Prádelna

Vánoce zdarma nabízejí netradiční alternativu k běžnému způsobu nakupování nejen vánočních dárků. Cokoliv se jim z nabízených věcí zalíbí, si totiž mohou návštěvníci domů odnést zdarma. Organizátoři vyzývají k vyzkoušení a zapojení se do této neobvyklé alternativy vánočních nákupů. „Sortiment je překvapením i pro organizátory a ovlivníte ho hlavně vy, neboť můžete naopak sami někoho obdarovat. Provětrejte skříně, poličky, šuplíky a zjistěte, zda v nich náhodou není něco, co se vám už nehodí, ale někoho jiného by mohlo ještě potěšit. Mohou to být knihy, hračky, oblečení, porcelánový servis, gramofonové desky, nářadí pro kutily, dekorativní či dárkové předměty apod. Prakticky cokoli v dobrém stavu. Hlavní podmínkou je dobrý stav a funkčnost,“ říká Lenka Tůmová, jedna z organizátorů akce.

A dodává: „Máme rádi udržitelnost zdrojů a touto akcí chceme také upozornit na zbytečné nakupování dalších a dalších věcí, když kolem je pořád tolik těch, které ještě poslouží a potěší. Věci, které si nenajdou svého majitele, poputují jako každý rok do azylového domu Černý most, příp. do Červeného kříže. Využijeme vše, co přinesete, a to do posledního kousku. Stavte se, dejte se s námi čaj nebo kafe a pobuďte chvíli - budeme rádi.“

Dobrý pocit z obdarování

Každý návštěvník "Vánoc zdarma" si mohl nejen vybrat dárky přinesené ostatními, sám přispět do nabídky, ale třeba si také dát jenom čaj, zákusek a chvilku posedět. Tudíž i pravidelné návštěvníky Freeshopu v komunitním centru, který funguje na stejném principu v průběhu celého roku, tato akce oslovila svou výjimečnou a sváteční atmosférou.

„Od prvního ročníku této akce jsem pravidelným návštěvníkem „Vánoc zdarma“ a tato koncepce, smysluplně podporující udržitelnost konkrétními činy, je mi blízká a podporuju ji. Tudíž určitě přijdu „nakoupit“ a přispět do „vánočního obchodu“ i letos. Z vlastní zkušenosti tedy mohu všem doporučit, aby přišli zažít dobrý pocit z obdarování někoho dalšího, nebo si udělat radost sobě či těm, co máte rádi, a vybrat si něco z pokladů, které přinesli ostatní,“ zve na akci JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakovník: O zraněné a opuštěné druhy živočichů se postará AVES

20:13 Rakovník: O zraněné a opuštěné druhy živočichů se postará AVES

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o zajištění péče o zraněné a opuštěné druhy živočichů na správní…