Praha 5: Velikonoční tvoření pro seniory v komunitních centrech Louka a Prádelna

01.04.2019 9:15

Velikonoční dekoraci si většina z nás spojuje s jarními barvami – zelenou, žlutou, červenou nebo oranžovou. V posledních letech se začínají prosazovat i jiné trendy. Bílá, šedá nebo odstíny hnědé jsou těmi novými, které obohacují velikonoční spektrum barev.

Praha 5: Velikonoční tvoření pro seniory v komunitních centrech Louka a Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Floristický kurz pro seniory

V současnosti, kdy se v bytovém designu prosazuje jednoduchost, již není výjimkou, když celá velikonoční dekorace je pouze v bílých tónech, které nás upozorňují na odcházející zimu.

V materiálech si u velikonočních dekorací také nevystačíme pouze s vajíčky, stužkou nebo peříčky. Můžeme nechat tvořit fantazii a naše aranžmá doplňovat například kovovou slepičkou, smotaným drátkem, březovou kůrou, mechem nebo zbytkem krajky. Dekorace není o naší šikovnosti, ale o nás samotných. Vždy mějme na mysli, že tvoříme aranžmá, které bude doplňovat náš interiér, a tam má také svou velikostí, barevností i použitým materiálem zapadat a potěšit nás i naše blízké.

Proto příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravila pro seniory z Prahy 5 dvě velikonoční dílničky v prostorách obou komunitních center. Zde využijete svou fantazii a zároveň se společně s námi příjemně naladíte na velikonoční oslavy a příchod jara.

V Komunitním centru Louka začínáme velikonoční dílničku dne 16. dubna. První skupina začne tvořit od 10 do 12 hodin a druhá od 13 -15 hodin.

V Komunitním centru Prádelna se začne tvořit ve velikonoční dílničce ve čtvrtek dne 18. dubna. První skupina začne od 9 do 12 hod. a druhá od 12 do 15 hodin.

Vstup je zdarma, podmínkou je dobrá nálada

Každý návštěvník si bude moci vlastnoručně, ale i pod odborným vedením v dílničkách vyrobit závěsné dekorace nebo dekorace přímo na stůl. Na závěsné dekorace, velikonoční věnce si podle vlastního vkusu vytvoříte přízdobu, rozptýlenou po celém korpusu, nebo soustředěnou centrálně. Naučíte se kombinovat neživé přírodní materiály i vkusně využít ty umělé. Vytvoříte si dekoraci, která vydrží stejně krásná nejen letošní jaro, ale můžete ji využít ještě příští rok.

Vyrábět se budou ale i dekorace na stůl, ozdobné květináče nebo košíčky. Do připravených terakotových květináčů nebo košíčků z přírodních materiálů budeme aranžovat cibuloviny – narcisy, hyacinty a tulipány. V dekoraci budeme kombinovat živé materiály s textilem, vajíčky i drobnými velikonočními dekoracemi. Bude se jednat o klasickou velikonoční dekoraci, kterou můžeme ozdobit jak interiér, tak ji postavit na okno, kde vydrží mnohem déle.

Zájemci o velikonoční tvoření se mohou registrovat v Komunitním Centru Louka na telefonu 775 788 006 nebo e-mailem ZDE, v Komunitním centru Prádelna na telefonu 775 788 098 nebo e-mailem ZDE.

Vstup je zdarma, podmínkou je dobrá nálada. Přijďte si vyrobit vlastní dekoraci, těšíme se nejen na jaro, ale zejména na vás.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

HHC

Dobrý den, souhlasím s vaši odpovědí na téma zákaz HHC. Ale nechápu, proč se tak nepřešlo jen k regulaci, ale k celkovému zákazu? Bezpochyby se objeví něco jiného a co když to bude ještě horší? Zajímavé také je, že jste nezakázali i kratom. Proč? A druhá věc je, jak je možné, že se doteď látka k mla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Reakce na rozsudek v případu loňské tragédie u Brněnské přehrady musí být korektní

22:09 Brno: Reakce na rozsudek v případu loňské tragédie u Brněnské přehrady musí být korektní

Vyhlášení rozsudku nad ukrajinským občanem, který je obžalován z loňské vraždy Roma Nikolase Z. u Br…