Praha 5: Veřejná sbírka dětem z Ukrajiny

7.4.2022 6:35 odp. | Tisková zpráva

Vedení páté městské části zřídilo účet pro veřejnou sbírku pod názvem „Pětka dětem z Ukrajiny“. Jejím účelem je pokrytí nákladů dětem, prchajícím z válkou zasažené země, které jsou nebo budou přijaty ve školách, zřizovaných MČ Praha 5, po 24. únoru 2022.

Praha 5: Veřejná sbírka dětem z Ukrajiny
Foto: Praha 5
Popisek: MČ Praha 5 - radnice

Tyto školy již přijaly do svých tříd okolo 350 ukrajinských dětí. Jejich rodiče nyní řeší, jak jim zaplatit školní obědy, pomůcky, sportovní potřeby nebo třeba pobyt ve škole v přírodě. A právě sbírka by tyto náklady mohla částečně nebo plně pokrývat.

„Jako kantorka velmi dobře vím, jak se cítí dítě, které nemá svačinu, školní pomůcky nebo nemůže jít s ostatními dětmi na oběd. Chtěli bychom touto sbírkou ulehčit dětem z Ukrajiny začátky v nové škole a nové v zemi,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková.

Prchajících lidí po vypuknutí válečného konfliktu bylo v Praze 5 v době uzávěrky skoro pět tisíc, z toho přes dva tisíce dětí. S jejich pobytem vznikají školám náklady, které jdou na vrub škol samotných, včetně zřizovatele. Přesto radnice Prahy 5 hledá i další zdroje pomoci.

„Chceme se také postarat o mimoškolní aktivity dětí z Ukrajiny. Aby mohly například aktivně sportovat. Také je důležité zajistit tlumočníky ve školách s cílem rychlejší adaptace dětí do nového prostředí,“ dodává Zajíčková.

Proto vyhlašujeme veřejnou sbírku, kterou chceme oslovit širokou veřejnost, organizace i firmy. Ty mohou přispět finančními prostředky na úhrady výše zmíněných školních nákladů.

Do veřejné sbírky se mohou zapojit občané z celé České republiky přispěním libovolné částky na číslo účtu 30189-2000857329/0800.

Předem všem za poskytnutí daru děkujeme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Hřiště s umělým povrchem prošlo rekonstrukcí

19:03 Domažlice: Hřiště s umělým povrchem prošlo rekonstrukcí

Rekonstrukce hřiště s umělým povrchem v areálu na Střelnici se dostává do závěrečné fáze. Ukončena b…