Praha 5: Výtvarné dílny pro děti i dospělé v Komunitním centru Prádelna

04.04.2017 12:01

Výtvarné dílny pro děti i dospělé jsou již tradičně součástí aktivit Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici. Nejinak tomu bude i letos v dubnu, kdy se uskuteční dokonce dvě akce tohoto druhu.

Praha 5: Výtvarné dílny pro děti i dospělé v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Výtvarná dílna v Komunitním centru Prádelna

První bude oblíbená Velikonoční dílna pro děti ze Základní školy Kořenského, která proběhne v úterý 11. dubna. Vyrábět se bude neobvyklá velikonoční dekorace - přírodní věneček ozdobený pestrobarevnými látkami a vajíčky.

„Výtvarné dílny a workshopy vztažené k rozličným tradičním svátkům a oslavám cyklických událostí v aktuálním ročním období jako jsou Velikonoce, Vánoce, Halloween apod. představují stabilní část programu Komunitního centra Prádelna po mnoho let a byť bývají primárně určeny dětem, často se do nich zapojí i senioři coby pravidelní a stálí návštěvníci našeho komunitního centra. Dochází zde tedy k přirozenému mezigeneračnímu setkávání a prolínání, což je, kromě samotného rozvoje zručnosti, kreativity a estetického vnímání u dětí, dalším přínosem těchto aktivit“, dodává JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Další akcí podobného druhu bude Čarodějnická výtvarná dílna ve čtvrtek 27. dubna, která je určena starším dětem ze ZŠ Kořenského. Ty si za pomoci lektora vyrobí čarodějný amulet a ozdobí jej dle vlastní fantazie. To však není všechno. Speciálním překvapením bude vystoupení vrhače nožů a jeho půvabné asistentky z cirkusovo divadelního souboru Nightmare show v představení, kde vládne atmosféra starých cirkusových manéží a dech se tají hrůzou i napětím. Na samotný závěr nabitého odpoledne dojde k upálení čarodějnice. Oslavy nadcházející Valpuržiny noci coby vítání příchodu jara budou tedy opravdu bohaté.

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…