Praha 5: Základní školy nehlásí vážné problémy s kapacitou školských zařízení

12.04.2021 11:07 | Zprávy
autor: PV

Drtivá většina rodičů prvňáčků z Prahy 5 umístí své děti do vybrané základní školy bez problémů. Nepotvrzují se tak některé fámy, šířené přes sociální sítě, o akutním nedostatku míst.

Praha 5: Základní školy nehlásí vážné problémy s kapacitou školských zařízení
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5

Ve školním roce 2020/2021 se do prvních tříd v městské části Praha 5 zapsalo 681 žáků. Zřízeno pro ně bylo celkem 31 tříd, což je přibližně 22 žáků na třídu. „Chci ubezpečit rodiče prvňáčků, že v naprosté většině spádových oblastí máme stále dostatečnou kapacitu pro umístění všech dětí. Zprávy, které se objevily na sociálních sítích o nedostatečné kapacitě, jsou zavádějící a mohou vyvolat zbytečné obavy rodičů,“ říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

K 9. 4. 2021 přišlo například na ZŠ a MŠ Weberova zatím 23 přihlášek k základnímu vzdělávání. Kapacita počítá se 78 žáky ve třech třídách. Na ZŠ Podbělohorská se zatím zaregistrovalo 50 dětí. „Oproti minulým letům se zdá počet zájemců zatím nižší,“ uvádí Mgr. Jitka Vlčková, ředitelka ŽS Podbělohorská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Varnsdorf podpořil mládežnický sport částkou více než 2,7 milionu korun

16:26 Varnsdorf podpořil mládežnický sport částkou více než 2,7 milionu korun

Zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 27. března schválili dotace na podporu mládežnického sportu …