Praha 5 je bezpečnější

31.05.2018 8:36 | Zprávy

"Život na území Prahy 5 je každým rokem bezpečnější. Důkazem jsou policejní statistiky, ze kterých vyplývá dramatický úbytek kriminality," uvádí radní JUDr. Petr Lachnit a dodává: "Například ještě v roce 2013 bylo v pátém pražském obvodu hlášeno skoro sedm tisíc trestných činů, loni jejich počet dosáhl zhruba čtyř tisíc."

Praha 5 je bezpečnější
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit předává ocenění policistům

Co je příčinou? Domnívám se, že především skvělá práce policistů, městských strážníků i hasičů. Jako radní Prahy 5, který má bezpečnost v našem obvodu na starosti, si také nemohu vynachválit spolupráci radnice s bezpečnostními složkami. Máme velmi užitečná pravidelná setkání, kde řešíme otázky veřejného pořádku, organizují se bezpečnostní a preventivní akce. A právě i to přispívá do mozaiky pozitivního trendu. Nezapomínejme i na skutečnost, že Praha 5 před lety přistoupila k nulové toleranci hazardu, což poklesu kriminality rovněž pomohlo.

Teď trochu statistiky. Počet trestných činů loni meziročně poklesl téměř o 16 procent. Již tradičně nejvyšší podíl připadá na majetkové delikty. O více než polovinu ubylo krádeží motorových vozidel, o čtvrtinu pak loupežných přepadení. Výrazně se snížil počet vloupání do bytů či drogové kriminality.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Hasiči a fotbalisti zajistili zábavu zvířatům v zoo

11:17 Olomouc: Hasiči a fotbalisti zajistili zábavu zvířatům v zoo

Zhruba čtyři desítky vyřazených hadic přivezli do olomoucké zoo chválkovičtí hasiči.