Praha 5 je bezpečnější

31.05.2018 8:36 | Zprávy

"Život na území Prahy 5 je každým rokem bezpečnější. Důkazem jsou policejní statistiky, ze kterých vyplývá dramatický úbytek kriminality," uvádí radní JUDr. Petr Lachnit a dodává: "Například ještě v roce 2013 bylo v pátém pražském obvodu hlášeno skoro sedm tisíc trestných činů, loni jejich počet dosáhl zhruba čtyř tisíc."

Praha 5 je bezpečnější
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit předává ocenění policistům

Co je příčinou? Domnívám se, že především skvělá práce policistů, městských strážníků i hasičů. Jako radní Prahy 5, který má bezpečnost v našem obvodu na starosti, si také nemohu vynachválit spolupráci radnice s bezpečnostními složkami. Máme velmi užitečná pravidelná setkání, kde řešíme otázky veřejného pořádku, organizují se bezpečnostní a preventivní akce. A právě i to přispívá do mozaiky pozitivního trendu. Nezapomínejme i na skutečnost, že Praha 5 před lety přistoupila k nulové toleranci hazardu, což poklesu kriminality rovněž pomohlo.

Teď trochu statistiky. Počet trestných činů loni meziročně poklesl téměř o 16 procent. Již tradičně nejvyšší podíl připadá na majetkové delikty. O více než polovinu ubylo krádeží motorových vozidel, o čtvrtinu pak loupežných přepadení. Výrazně se snížil počet vloupání do bytů či drogové kriminality.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

16:09 České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

Dokončený rozsáhlý projekt energetických úspor metodou EPC přinesl i modernizaci vybraných školských…